خانه | علوم تغذیه | تغذیه روزانه | آماده کردن شیشه شیر
آماده کردن شیشه شیر

آماده کردن شیشه شیر

شیر خشک باید طبق دستور روی قوطی تهیه شود تا میزان مواد جامد و مایع آن به نسبت مناسب و متعادل با هم ترکیب شوند. آب یا پودر بیش از اندازه باعث یبوست یا تشنگی کودک می شود و یا مقدار کمتر آنها موجب می شود که مواد غذایی لازم به کودک نرسد.

دستورالعمل های لازم

در گذشته توصیه می شد که شیرخشک را در بطری آماده کرده و درون یخچال نگهداری کنند ولی امروزه مشخص شده است که این کار باعث ایجاد ناراحتی های معده و دستگاه گوارش در کودک می شود.

تهیه شیر خشک تازه

شیر خشک، استریل نیست بنابراین حتی اگر شما بطری ها ، سرشیشه ها و سایر وسایل را استریل کنید، ریسک کمی وجود دارد که شیر کودک شما به میکروب آلوده شود. به همین دلیل توصیه می شود طبق نیاز کودک ، شیر خشک تازه آماده کنید. اگر امکان آن برای شما نبود ، شیر آماده را در دمای زیر 5 درجه سانتیگراد ( 41 درجه فارنهایت ) در یخچال نگهداری کنید. بهتر است آن را در قسمت عقبی یخچال قرار دهید. دمای یخچال را مرتب کنترل کنید. شیر را بیشتر از 24 ساعت نگهداری نکنید. برای نوزادان، این زمان باید کمتر باشد. باقی مانده ی شیر را دور بریزید چراکه بستر مناسبی برای رشد باکتری است.

گرم کردن شیرخشک

برای گرم کردن شیر می توانید از وارمر بطری استفاده کنید و یا آن را در یک ظرف آب گرم قرار دهید. بیشتر از 15 دقیقه آن را گرم نکنید. بعد از گرم کردن ، بطری را تکان دهید و دمای شیر را با ریختن چند قطره به داخل مچ دست امتحان کنید.

مرجع: کتاب Babycare – Changing/Sleeping/Feeding/Bathing

مترجم: رها کریمی

هر روز می تونه لاولی باشه، لاولی با بیش از 35 سال سابقه حضور در عرصه تولید ملی

EBkala فروشگاه اینترنتی عرضه مستقیم محصولات بهداشتی بانوان

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*