خانه | مراقبت پوست | آنچه باید درباره تفاوت کرم روز و شب بدانیم
آنچه باید درباره تفاوت کرم روز و شب بدانیم

آنچه باید درباره تفاوت کرم روز و شب بدانیم

کرم روز برای محافظت از پوست  در طول روز  مقابل هزاران آفات زیست محیطی از جمله: نور خورشید ، باد، آلاینده ها، استرس   و دود سیگار بوده و  همچنین به مرطوب کردن پوست کمک می کند .

خیلی ها به شیوه های مختلفی از پوستشان مراقبت می کنند. بعضی از خانم ها فقط یک بار در طول روز صورتشان را با شوینده می شویند و یک بار هم از کرم مرطوب کننده استفاده می کنند. بعضی از خانم ها هم هستند که انواع و اقسام کرم های شب و روز و دور چشم و ضد آفتاب و… را روی میزشان ردیف می کنند و زمان بندی خاصی برای استفاده از   آنها تعریف می کنند. میخواهیم ببینیم کرم روز و کرم شب واقعا با هم چه تفاوتی دارند و آیا واقعا لازم است که هر دو را داشت، یا اینکه میشود از یک کرم برای هم شب و هم روز استفاده کرد و اینها همه نقشه ای برای این است که آدمها پول بیشتری برای خرید این لوازم خرج کنند؟

کرم روز

کرم های روز در درجه اول با هدف محافظت و نگهداری از پوست در مقابل اشعه های UV که از خورشید تابیده  میشود، آلودگی زیاد هوا ، استرس های محیطی بالا و آرایش های غیر استاندارد روی صورت ساخته می شوند . یعنی حاوی SPF برای جلوگیری از آفتاب سوختگی، و چروک زودرس، آنتی اکسیدان، و مدای مثل کافئین هستند که باعث میشود  پوست پر انرژی و سفت به نظر بیاید. کرم های روز معمولا به این منظور ساخته میشوند که زیر آرایش صورت قرار بگیرند و  به خاطر همین در فرمولشان  چربی کمتری دارند و به راحتی جذب صورت میشوند  تا صورت در طول روز بتواند نفس بکشد. در واقع صورت شما  را برای یک آرایش تمیز و بدون چربی حاضر می کنند.

کرم شب

زمانی که  پوست مانند باقی اعضای بدن وقتی که ما خواب هستیم  شروع به لیفتینگ می کند ، کرم های شب روی رطوبت و ترمیم پوست،متمرکز می شوند. این کرم ها جوری درست میشوند که توی یک پروسه ی زمانی طولانی  جذب صورت شوند، چون دیگر هیچ خطری مثل نور آفتاب پوست را تهدید نمی کند و نیازی به جذب پر سرعت نیست. همچنین این کرم ها حاوی بالاترین مقدار مواد ضد چروک هستند، که موقع شب – وقتی که انواع کرم های ضد آفتاب دیگه مزاحمشان نیست – میتوانند به راحتی کار خود را  انجام دهند.

چرا بهتر است که از هردو کرم  استفاده کنیم؟

می بینید که کلی تفاوت بین کرم های روز و شب وجود دارد. آیا استفاده از کرم شب در طول روز فاجعه به بار میاورد؟ معلوم است  که نه! بدترین تاثیری که میتواند بگذارد این است  که پوست شما یک  کم چرب تر از معمول شده ودر برابر نور خورشید محافظت نمی شود. و از طرف دیگر استفاده کرم روز در طول شب می تواند باعث شود تا مواد ضد چروک و چربی کمتری به پوست شما برسد.

در نهایت این انتخاب که از یک کرم همه کاره استفاده کنیم، یا دو تا کرم روز و شب، مربوط به شخص شماست . از هر دو روش می توان استفاده کرد اما باید دقت داشت که در هر دو صورت پوست در مقابل خورشید محافظت شود و رطوبت کافی داشته باشد.

جوانی بدون جراحی ، تکنولوژی منحصر به فرد اتق بل آلمان برای اولین بار در ایران

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*