خانه | دسته‌بندی نشده | آیا به خاطر دارید پوست شما زمانی که 20 ساله بودید، به چه صورت بوده؟
آیا به خاطر دارید پوست شما زمانی که 20 ساله بودید، به چه صورت بوده؟

آیا به خاطر دارید پوست شما زمانی که 20 ساله بودید، به چه صورت بوده؟

به احتمال بسیار زیاد پوست شما گلگون، سفت، باطراوت بوده، مقاومت زیادی داشته و قادر بوده مقدار مناسبی رطوبت را درون خود ذخیره کند. اسیدهیالورونیک و کلاژن به طور طبیعی در بدن ساخته شده و قادر است پوست را محکم نگه داشته و با آلودگی های محیطی مبارزه کند، بنابراین پوست به طور طبیعی سفت و جوان باقی می ماند.
آفتاب گرفتن طولانی، گرما و حتی املاح آب و باد بر روی پوست تأثیر گذارده و سبب خشکی و پوسته پوسته شدن آن می شوند. این آثار منفی محیط زیست و همچنین افزایش سن عواملی هستند که سبب کاهش میزان  اسید هیالورونیک در بافت هم بند پوست می گردد.
همواره دو علت اصلی پیری پوست وجود دارد:
دلایل داخلی
– کاهش تراکم سلولی در سطوح بالایی اپیدرم
– کاهش رشته های الاستین و کلاژن در لایه های زیرین اپیدرم
–  کاهش میزان اسیدهیالورونیک ذخیره شده در بافت

دلایل خارجی
– اضطراب، نداشتن خواب کافی
– سیگار کشیدن
– آسیب دیدن بافت همبند پوست در اثر اشعه ی uv خورشید

1
اسید هیالورونیک چیست؟
از دیدگاه شیمیایی، اسیدهیالورونیک زنجیره ای از مولکو لهای شکر است. اگر زیر میکروسکوپ به آن نگاه کنیم، به نظر می رسد اسیدهیالورونیک از رشته های کوچک به هم بافته، ساخته شده تا یک زنجیره طولانی بسازد که یک مولکول در این زنجیره می تواند تا 6000 برابر وزن خود آب جذب کند. امروزه اسیدهیالورونیک به طور
مصنوعی از آنزیم ها به دست می آید.
چرا اسیدهیالورونیک اهمیت زیادی دارد؟
اسیدهیالورونیک به طور طبیعی در بدن وجود دارد، همچنین میتوان آن را در بافت همبند پوست نیز پیدا کرد. این اسید به دلیل ساختار مولکولی ویژه اش، قادر است مقدار زیادی رطوبت را در پوست حبس کند و راههایی برای گذر مواد غدایی و مایعات در بافت بسازد.
اسیدهیالورونیک به شکلهای مختلف وجود دارد و بنا به شکل مولکولی که دارد، خواص آن در لایه های متفاوت پوست رها می گردد. اسیدهیالورونیک فیبرهای کلاژن و الاستین را تثبیت کرده و دوباره ساخته شدن آ نها را در پوست تحریک می کند و از سلولها در برابر رادیکا لهای آزاد محافظت می کند و به عنوان یکی از مهمترین موادی که برای از بین بردن چروک قابل استفاده است، شناخته می شود.
اثر سه گانه در طی روند طبیعی پیری، میزان اسیدهیالورونیک در پوست به تدریج کم می گردد، این امر از حدود 25 سالگی آغاز می شود و تولید اسیدهیالورونیک و کلاژن و سایر مواد در بدن کاهش می یابد. به عنوان مثال، میزان اسید هیالورونیک اصلی بدن در سن 40 سالگی به حدود 40 % و در سن 60 سالگی فقط حدود 10 % باقی می ماند.
در نتیجه اثر متقابل بین اسیدهیالورونیک و کلاژن دیگر به خوبی انجام نمی شود و از آن جایی که اسیدهیالورونیک جزء اصلی ماده پرکننده بین سلولهای پوست است، کاهش در مقدار آن، از حجم ماده پرکننده بین سلولها کاسته و در نتیجه تشکیل چروک در پوست آغاز می گردد. از دست دادن خاصیت ارتجاعی، شل شدن بافتها و چرو کهای عمیق نتیجه کاهش اسیدهیالورونیک می باشند.
خواص ویژه سری هیالورونیک:
هیالورونیک 3 پوست را آبرسانی، صاف و سفت می کند.
اثر لیفتینگ فوری و بادوام
لیفت پوست صورت، بدون نیاز به جراحی
محصولاتی کاملا سازگار با پوست
فاقد ماده شیمیایی پارابن
فاقد مشتقات PEG
فاقد روغن های معدنی
بدون ایجاد حساسیت
برای مقابله با پیری پوست، etre belle سیستم نوینی حاوی عوامل فعال سه گانه اسید هیالورونیک و فاکتورهای فعال زیستی ساخته است.

جوانی بدون جراحی ، تکنولوژی منحصر به فرد اتق بل آلمان برای اولین بار در ایران