خانه | پزشکی | انتخاب شیر خشک
انتخاب شیر خشک

انتخاب شیر خشک

کثر شیرخشک های مخصوص نوزادان، از ترکیبات شیر گاو گرفته شده که تا حد امکان مشابه با شیر مادر هستند. مارک های مختلف شیرخشک، تفاوت چندانی با هم ندارند ولی نکات ریزی وجود دارد که شما باید به آنها توجه نمایید.

میزان صحیح پروتئین

شیر مادر حاوی دو نوع پروتئین شامل آب شیر و  ماده پنیری می باشد که 60 درصد آن را آب شیر و 40 درصد آن را ماده پنیری تشکیل می دهد. بنابراین بهتر است شیر خشکی انتخاب کنید که این ترکیبات را داشته باشد. هضم ترکیباتی با میزان آب پنیر بیشتر برای کودک شما سخت تر خواهد بود و تحقیقات نشان داده است که پروتئین آب پنیر، مصونیت بیشتری در مقابل عفونت ها بوجود می آورد.

سن کودک شما

شیر خشک براساس نیاز کودک در حال رشد ما تهیه می شود و ترکیباتی که مورد نیاز نوزادان است، الزاما برای کودکان بزرگتر ضروری نیستند. در مراحل اول ، شیرخشک ها برای نوزادان مناسب بوده و شامل تمام مواد غذایی لازم برای کودک در حال رشد شما می باشند. شیرخشک هایی با میزان آهن پایین برای اکثر نوزادان مناسب نیستند، چراکه عنصر آهن برای رشد کامل کودک، به میزان کافی لازم می باشد.

کودکان با اشتهای بیشتر

شیر خشک هایی که مخصوص کودکان با اشتهای بیشتر تولید می شوند ، ماده پنیری بیشتری دارند ولی با تجویز پزشک باید مصرف شوند. در غیر اینصورت شیرخشک های معمولی، نیاز کودک شما را برآورده کرده و احتمالاٌ برای کودکان بزرگتری که سیستم ایمنی آنها کامل رشد نیافته ، گزینه ی مناسب تری هستند.

شیردهی با شیشه شیر

شما در حالیکه با شیشه به کودکتان شیر می دهید ، او در آغوش شما آرام گرفته و از این کار لذت می برد. در هنگام شیر دادن ، شیشه را کمی به حالت مورب نگه دارید تا سر شیشه از شیر پر شده و هوای اضافی وارد معده کودک نشود.

مرجع: کتاب Babycare – Changing/Sleeping/Feeding/Bathing

مترجم: رها کریمی

هر روز می تونه لاولی باشه، لاولی با بیش از 35 سال سابقه حضور در عرصه تولید ملی

EBkala فروشگاه اینترنتی عرضه مستقیم محصولات بهداشتی بانوان

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*