خانه | سلامت | با محصولات skinvision آشنا شویم؟ (قسمت اول)
با محصولات skinvision آشنا شویم؟ (قسمت اول)

با محصولات skinvision آشنا شویم؟ (قسمت اول)

سلول های بنیادی چیست؟
سلو لهای بنیادی، سلو لهای خاص و با ارزشی هستند كه در مقادیری اندك در اغلب بافتها موجود می باشد. هر دومین تا هفتمین سلول، یك سلول بنیادی نامیده میشود كه از نظر ظاهری از دیگر سلو لها، قابل تشخیص نمی باشد و در خارجی ترین لایه پوست كه همان اپیدرم نامیده می شود، وجود دارد.

1
خواص ویژه سلول های بنیادی
1. منشا جوانی و زیبایی پوست ریشه در سلو لهای بنیادی دارد. بازسازی پوست، توسط سلو لهای بنیادی درون اپیدرم انجام میشود اما عواملی نظیر افزایش سن و اشعه UV ، این روند را تضعیف كرده، پوست صدمه دیده و ناز كتر میشود، بنابراین تعداد و فعالیت سلو لهای بنیادی كاهش یافته كه در نهایت منجر به ایجاد چروك میگردد.
2. با محافظت مستمر از سلو لهای بنیادی می توان روند پیر شدن پوست را به تأخیر انداخت. این امر با استفاده از تكنولوژی سلو لهای بنیادی موجود در محصولات امكان پذیر می باشد.
در این محصولات تركیبی فعال از سیب، انگور و رز كو ههای آلپ alpine rose  استفاده شده است كه منشا آن 100 % گیاهی بوده و میتواند خاصیت حیاتی سلو لهای بنیادی پوست را تحریك كرده و طول عمر این سلو لها را افزایش دهد.
3. مطالعات بالینی نشان داده با استفاده از سلو لهای بنیادی میزان چین و چرو كهای پوست از سه بعد، طولی، عمقی و حجمی تا میزان 59 % کاهش مییابد، بنابراین پوست لیفت شده، سفت و جوان میشود.
چرا استفاده از سلو لهای بنیادی اهمیت زیادی دارد؟
زیرا تنها این سلولها قابلیت تقسیم شدن به سلو لهای جدید را دارند و برخلاف سلو لهای دیگر بدن قادر به بازسازی خود هستند و می توانند به سلو لهای دیگر تبدیل و حتی جایگزین سلو لهای مرده پوست شوند.
وظیفه بسیار مهم ترمیم، جوان سازی و بازسازی دائمی اپیدرم، برعهده این سلو لها بوده و از پوست در برابر عوامل محیطی محافظت میكنند. بنابراین، این سلو لها باعث میشوند روند پیری پوست به تأخیر افتاده و پوست شما برای مدت زمان طولانی تری، جوان و سرزنده باقی بماند.
در دنیای امروز تكنولوژی استفاده از سلو لهای بنیادی تبدیل به یك شعار  بزرگ در دنیای مراقبت از پوست شده است. زیرا استفاده از این تكنولوژی نوین تنها در انحصار چند شركت بزرگ دنیا می باشد.

2

چه نوعی از سلو لهای بنیادی گیاهی، در محصولات استفاده میشود؟
سیب، انگور و آلپاین رز سه سلول بنیادی است كه در این محصولات استفاده میشود و با دارا بودن پلاتین و پپتیدهای لیفت كننده در كنار هم، با قدرت نفوذپذیری بالا و خاصیت ترمیم كنندگی بسیار قوی، باعث جوانسازی پوست میشود.
سیب PhytoCellTecTM Malus Domestica
این سلو لهای بنیادی از سیب كال Swis Uttwiler Spaetlauber به دست میآید. در ابتدا این نوع سیب به علت این كه مدت زمان غیرمنتظره ای در انبار سالم باقی می ماند، مورد توجه قرار گرفت و امروزه دانشمندان با استفاده از پروسه ای خاص از این خاصیت افزایش دهنده طول عمر، در محصولات زیبایی استفاده میكنند.
-افزایش طول عمر و خاصیت حیاتی سلو لهای بنیادی پوست
-به تأخیر انداختن روند پیری پوست
-سرعت بخشیدن به احیای سلولی
انگور PhytoCellTecTM Solar Vitis
این سلو لهای بنیادی از انگور كبود Gamay Teinturier Freaux كه در برابر اشعه UV فوقالعاده پایدار میباشد، به دست میآید و از آ نجا كه اشعه UV تا 80 % سبب پیری پوست میشود، این نوع سلول بنیادی از اهمیتی ویژه برخوردار است.
افزایش طول عمر و خاصیت حیاتی سلو لهای بنیادی پوست افزایش مقاومت پوست در برابر اشعه UV جلوگیری از پیری زودرس ناشی از نور و اشعه UV فعال سازی مكانیسم ترمیم سلو لهای پوست
رز كوه های آلپ PhytoCellTecTM Alpine Rose
در بر گهای همیشه سبز آلپاین رز كه در ارتفاعات 3200 متری كو ههای آلپ رشد میكند، پروتئینهای دهیدرین وجود دارد. این پروتئین از غشا و ماکرومولکو لهای سلول در برابر سرما، خشکی، شوری و غیره، محفاظت كرده و استثنائا این گیاه در برابر اشعه UV و سرمای شدید نیز مقاوم می باشد.
-افزایش طول عمر و خاصیت حیاتی سلو لهای بنیادی پوست
-تقویت سیستم دفاعی پوست
-محافظت از پوست در برابر استرسهای آب و هوایی

جوانی بدون جراحی ، تکنولوژی منحصر به فرد اتق بل آلمان برای اولین بار در ایران