خانه | سلامت | برنامه کنترل استرس! (هفته دوم)
برنامه  کنترل استرس! (هفته دوم)
کنترل استرس

برنامه کنترل استرس! (هفته دوم)

شنبه  : صورتی فکر کنید

شاید فکر کنید این کار خیلی دخترانه و بچگانه است، اما باید بدانید که حتی جویدن یک آدامس صورتی نیز تأثیر موقتی در ایجاد آرامش دارد. رنگ صورتی فشارخون را کاهش می دهد؛ پس کمی به روز خود و به زندگی خود صورتی اضافه کنید. البته منظور این نیست که حتماً دیوارهای اتاق و محل کارتان را صورتی کنید، ولی مثلا می توانید کاغذها را در پوشه های صورتی نگهداری کنید، بالش خود را روکش صورتی بکشید و . . .

یکشنبه : تلویزیون را خاموش کنید

به طور مداوم تلویزیون در خانه تان و حتی گاهی اوقات محیط کارتان روشن است، اخبار خوب و بد می شنوید، نگرانی های تان بیشتر می شوند، محرک های تصویری و صوتی آزارتان می دهند و شما را در عین حال که ناراحت می شوید، کاری برای کاهش این استرس ها نمی کنید. کمی محیط خود را آرام تر کنید. تلویزیون را خاموش کنید تا بار ناراحتی ها و استرس های تان در اثر شنیدن اخبار ناخوشایند، بیشتر نشود.

دوشنبه : به مناظر زیباتر توجه کنید

تا جایی که ممکن است، از خیابان های شلوغ شهر دوری کرده و سعی کنید از مسیرهایی رفت و آمد کنید که درخت بیشتری دارند. هر چه درخت، پرنده، گل و گیاه بیشتری ببینید، حال بهتری پیدا می کنید و استرس های تان کم می شوند.

سه شنبه : اخم های تان را باز کنید

هر روز چند بار خود را در آیینه تماشا کنید. برخی از عضلات و نواحی بدن تحت تاثیر استرس بیشتر تغییر می کنند و تنش ها بیشتر روی آنها انرژی می گذارند. برخی افراد تحت تأثیر استرس ها پیشانی، لب ها، چشم ها، ابروها و . . . را جمع می کنند و تغییر حالت می دهند جلوی آیینه بایستید و گره ابروها را باز کنید.

چهارشنبه : جلوی افکار منفی را بگیرید

افکار منفی به استرس ها و اضطراب ها انرژی و سوخت می رسانند؛ بنابراین وقتی که افکار آسیب رسان و مخرب به ذهن تان هجوم آوردند، از خودتان سوال کنید: چطور می توانم به یک موقعیت مثبت تر فکر کنم و یا دست کم خنثی باشم؟ سعی کنید جلوی افکار منفی خود یک تابلوی ورود ممنوع بگذارید، کمی نفس عمیق بکشید و بعد انتخاب کنید که به این افکار منفی ادامه دهید یا اینکه طرز فکر خود را تغییر دهید.

پنج شنبه : دست افتاده ای را بگیرید

به طور داوطلبانه کار نیکویی انجام دهید. به یک دانشجو برای پرداخت هزینه تحصیلاتش کمک کنید، به زنان بی خانمان، کودکان بی سرپرست و . . . کمک کنید و اگر استطاعت مالی اندکی دارید، از کمک های معنوی خود دریغ نورزید. همدردی کردن با دیگران و شنیدن غصه ها و ناراحتی های شان باعث می شود کمتر دچار استرس و نگرانی شوید و نسبت به خودتان احساس بهتری داشته باشید.

جمعه : بخندید، بخندید و بخندید

افرادی که بیشتر می خندند، آندروفین بیشتری در بدن شان ترشح می شود و احساس بهتری خواهند داشت پس از همین حالا به هر بهانه ای بخندید و تمام بدن خود را رها سازید.

جوانی بدون جراحی ، تکنولوژی منحصر به فرد اتق بل آلمان برای اولین بار در ایران