خانه | سلامت | بهترين برنامه روزانه ضدپيری
بهترين برنامه روزانه ضدپيری

بهترين برنامه روزانه ضدپيری

محصولات درمانی مخصوص شب

ابتدا بايد صورت‌تان را كاملا بشوييد و سپس آن را با يك حوله خشك كنيد. البته نبايد صورت‌تان كاملا خشك يا كاملا خيس باشد بلكه اندكي مرطوب‌ باشد سپس محصول را روي پوست‌ بماليد. اگر پوست‌تان حساس است، ‌پوست‌ را كاملا خشك كنيد، حداقل ۲ دقيقه صبر كنيد و بعد از 2 دقيقه، از محصول استفاده كنيد. (تركيبات محصولات درماني شامل تركيبات مثل آنزيم‌ها، آنتي اكسيدان‌ها و رتينوئيدها در پوست‌هاي مرطوب بيشتر به عمق پوست نفوذ مي‌كنند براي همين در پوست‌هاي حساس اگر پوست مرطوب‌بماند اين محصولات بيشتر به عمق پوست نفوذ مي‌كنند و واكنش‌هاي حساسيتي شديدتري را رقم مي‌زنند.) يادتان باشد كه محصولات درماني قوي‌تر از محصولات مرطوب‌كننده هستند درنتيجه براي استفاده از آن‌ها مقدار كمتري را روي پوست‌تان بماليد، حتي گاهي نوك يك انگشت از محصول براي يك طرف پوست كافي است.

مرطوب‌كننده‌های مخصوص روز

بهترين كار اين است كه لوسيون بدن‌تان را بلافاصله پس از استحمام روي پوست مرطوب‌ بماليد و آن را ماساژ دهيد. به اين صورت محصول به عمق پوست نفوذ مي‌كند.

به اندازه يك نوك انگشت يا اندازه يك بار فشردن لوله، مرطوب‌كننده را براي هر كدام از پاهای تان استفاده كنيد، محصول را به كل پا، پشت و جلوي آن بماليد و مقداري كمتر آن را براي هر يك از دست‌ها به كار بگيريد و براي بدن هم مي‌توانيد از همين ميزان استفاده كنيد.

لايه‌بردارهاي صورتی

درمان با لايه‌بردارها باعث افزايش سرعت نوسازي سلول‌هاي پوست و برداشته‌شدن لايه‌هاي سطحي و سلول‌هاي مرده و لايه‌هاي چربي روي پوست شده و همين باعث مي‌شود كه پوست درخشان‌تر و شفاف‌تر به‌نظر برسد. در ضمن استفاده از لايه‌بردارها باعث مي‌شود، ساير محصولات درماني بيشتر به عمق پوست نفوذ كنند و موثرتر باشند. به‌طور معمول 2 نوع لايه‌بردار وجود دارد؛ يكي لايه‌بردارهاي فيزيكي يا دستي مثل دانه‌هاي جوجو باي موجود در شوينده‌هاي صورت يا گرانول‌هاي موجود در اسكراب‌ها يا حتي پرزهاي موجود در حوله‌ها يا خشك‌كننده‌هاي صورت. دومي هم لايه‌بردارهاي شيميايي مثل آلفاهيدروكس اسيدها (كه شامل گليكوليك، سيتريك و سالسيليك اسيدها مي‌شود) و رتينوئيدها (كه در بسياري از محصولات ضدپيري به كار گرفته مي‌شوند اما خاصيت لايه‌برداري هم دارند.) يادتان باشد كه اگر هر روز هم از يكي از محصولات ديگري كه حاوي اين تركيبات باشد استفاده مي‌كنيد نبايدهر روز از آن استفاده كنيد. براي مثال اگر ضدآفتاب شما رتينوئيد دارد شما نبايد هر روز از آن استفاده كنيد بلكه بايد آن را محدود به يك يا 2بار در هفته كنيد.

مرطوب‌كننده‌های مخصوص روز همراه با ضدآفتاب

اين محصولات قرار است پوست شما را در مقابل تاثير مخرب اشعه‌هاي خورشيد حفظ كند. پس در استفاده از آن‌ها خساست به خرج ندهيد. براي هر چند سانتي‌متر از پوست خودتان يك نوك انگشت ضد‌آفتاب استفاده كنيد. در واقع بايد يك لايه از ضدآفتاب در تمام پوست شما پخش شود. فقط در اطراف چشم و پلك‌ها از اين محصولات استفاده نكنيد.

مرحله دوم اين است كه مقداري از ضدآفتاب را به گردن خود هم بماليد (براي آن‌كه لباس‌تان كثيف نشود قبل از لباس‌پوشيدن از ضد‌آفتاب استفاده كنيد.) اگر مي‌خواهيد بعد از استفاده از مرطوب‌كننده و ضدآفتاب آرايش كنيد حداقل ۲ دقيقه بعد از ماليدن ضدآفتاب صبر كنيد تا مرطوب‌كننده و ضدآفتاب جذب پوست شما شود و سپس از لوازم آرايشي استفاده كنيد.

جوانی بدون جراحی ، تکنولوژی منحصر به فرد اتق بل آلمان برای اولین بار در ایران

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*