خانه | سبک زندگی | خانواده | تمیز کردن باسن کودک
تمیز کردن باسن کودک

تمیز کردن باسن کودک

 

تمیز نگه داشتن باسن کودک نه تنها از التهاب پوستی ناشی از مصرف پوشک کم می کند، بلکه باعث جلوگیری از ایجاد عفونت نیز می شود. لطفا به دقت لابه لای تمام چین ها و خطوط روی بدن کودک را کنترل کنید.

آنچه باید بدانید

برای تمیز کردن باسن کودک خود و جلوگیری از ایجاد التهاب پوستی ، لطفا طبق دستورالعمل زیر عمل کنید:

– پوشک کودک را بطور مرتب هر دو تا سه ساعت یکبار عوض کنید.این زمان برای نوزادان کوتاهتر بوده و به هر یک تا دو ساعت در روز می رسد. برای کودکان نوپا و بزرگتر ، زمان تعویض پوشک می تواند طولانی تر باشد ولی احتمالا هر 2 الی 4 ساعت یکبار باید عوض شوند.

– به محض اینکه شکم کودک کار کرد ، پوشک او را عوض کنید.

– پوشک های چندبار مصرف به نسبت پوشک های یکبار مصرف ، قدرت جذب کمتری دارند و نیاز است که زودتر از زمان معمول تعویض شوند.

– اگر پوست کودک شما در اثر استفاده از پوشک ملتهب شد ، باید زود به زود او را عوض کنید. بهتر است کمی او را باز بگذارید تا پوست کودک خشک شده و التیام یابد.

– از مصرف دستمال های مرطوب معطر خودداری کنید چون می توانند پوست کودک را تحریک کنند. از دستمال های مرطوب ضد حساسیت و یا پارچه فلانل یا پشم پنبه آغشته به آب گرم برای این کار استفاده کنید.

همیشه با یک دست کودک خود را محکم نگه دارید. غلطیدن، ترفندی است که کودکان در هر سنی آن را انجام می دهند. بعضی از مادران و پدران ، هنگام تعویض پوشک پسرشان، روی آلت تناسلی او یک پارچه تمیز می اندازند تا اگر در حین تمیز کردن باسن او، کودک ناگهان ادرار کرد، غافلگیر نشوند!

ویژه دختران

– همیشه باسن کودک دختر خود را از سمت جلو به سمت عقب تمیز کنید تا از عفونت مجاری ادرار او جلوگیری شود. پوست ران و اطراف واژن او را به آرامی بشوئید.

– واژن کودک را از قسمت جلو به سمت باسن او پاک کرده ، سپس پاهای او را بالا بگیرید تا پشت او را نیز تمیز کنید. قسمت چین واژن او را دست نزنید چون این قسمت مکانیسم دفاعی مخصوص به خود را دارد.

ویژه پسران

آلت تناسلی و بیضه های کودک پسر خود را بلند کرده و زیر آنها را تمیز کنید. همیشه این کار را به آرامی انجام دهید و پوست روی آن را به عقب نکشید.

وقتی اطراف آلت تناسلی و بیضه های او را تمیز کردید ، پشت او را نیز تمیز کرده و دقت کنید لای چین باسن و ران های او چیزی باقی نماند.

مرجع: کتاب Babycare – Changing/Sleeping/Feeding/Bathingعف

مترجم: رها کریمی

 

هر روز می تونه لاولی باشه، لاولی با بیش از 35 سال سابقه حضور در عرصه تولید ملی

EBkala فروشگاه اینترنتی عرضه مستقیم محصولات بهداشتی بانوان

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*