خانه | علوم تغذیه | تغذیه روزانه | تمیز کردن چین های بدن کودک
تمیز کردن چین های بدن کودک

تمیز کردن چین های بدن کودک

پوست کودک شما دارای چین و شکن های زیادی می باشد که ممکن است ذرات غبار لابلای آنها پنهان شده و به پوست لطیف او در درازمدت آسیب برساند. بنابراین پوست کودک را بطور منظم تمیز کنید تا زخم نشود.

مراقب ویژه

در هنگام تمیز کردن بدن کودک ، به چین و شکن های پوست او دقت کنید چراکه ممکن است پوست این قسمت ها مرطوب و خراشیده شود.

– برای تمیز کردن لابلای چین های بدن او، یک تکه پارچه فلانل یا مقداری پنبه را به آب گرم آغشته کرده و در صورت تمایل یک قطره شامپو بچه نیز به آب اضافه کنید. اگر از پارچه فلانل استفاده می کنید ، آب آن را گرفته و زیر و اطراف چین و شکن های پوست را تمیز کنید. اگر از پنبه استفاده می کنید ، دقت کنید الیاف آن در پوست نماند چراکه ممکن است به پوست آسیب برساند.

– پشت زانو، زیر چانه ، اطراف گردن ( قسمت هایی که ممکن است آثار شیر در آن باقی مانده باشد ) ، زیر بغل ، لابلای انگشتان دست و پا و اطراف آلت تناسلی و ران های او را تمیز کنید.

– زیر بغل : با یک دست بازوی کودک را به آرامی  بلند کرده و در حالیکه دست او را در دست خود دارید ، با دست دیگر به دقت چین و شکن های پوست این قسمت را تمیز کنید.

– تمیز کردن گردن کودک: به چین و شکن های گردن کودک توجه کنید. از یک پارچه فلانل و یا پنبه مرطوب برای تمیزکردن این قسمت استفاده کرده و الیاف یا ذرات باقی مانده را پاک نمائید. برای پاک کردن ذرات چسبنده ، انگشت خود را به مقدار کمی روغن زیتون آغشته کرده و لابلای چین و شکن های پوست او بکشید تا پوست نرم شده و تمیز شود.

مرجع: کتاب Babycare – Changing/Sleeping/Feeding/Bathing

مترجم: رها کریمی

هر روز می تونه لاولی باشه، لاولی با بیش از 35 سال سابقه حضور در عرصه تولید ملی

EBkala فروشگاه اینترنتی عرضه مستقیم محصولات بهداشتی بانوان

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*