خانه | سبک زندگی | خانواده | حمام کردن کودک
حمام کردن کودک

حمام کردن کودک

نوزادان نیاز به حمام روزانه ندارند و اولین حمام کودک ، می تواند تجربه ای دلهره آور برای والدین و نوزادان باشد. در هفته های نخستین ، شستشوی کودک با اسفنج یا یک تکه پارچه نازک فلانل و پشم پنبه در فواصل حمام او ، می تواند روشی مناسب باشد. دقت کنید از قبل ، همه تجهیزات لازم را در دسترس داشته باشید.

لوازم مورد نیاز

قبل از شستشوی کودک ، لوازم زیر را فراهم کنید:

– یک تشت آب گرم

– شامپو ملایم و ضد آلرژی ( به دلخواه )

– پنبه یا پد یا اسفنج و یا پارچه فلانل

– یک عدد پوشک تمیز

– کرم مخصوص باسن ( به دلخواه )

روش کار:

– ابتدا دستانتان را بشویید. برای تمیز کردن چشمان کودک ، از آب جوشیده سرد شده و یک پد پنبه ای تمیز جداگانه برای هرکدام از چشم ها استفاده کنید تا عفونت منتقل نشود. قسمت داخلی چشم را به سمت گوشه خارجی آن به آرامی تمیز کنید.

– لگن را با آب گرم پر کنید. می توانید به دلخواه چند قطره شامپو بچه به آب اضافه نمایید. پنبه یا پارچه را با آب کمی مرطوب کرده و به آرامی صورت، پشت گوش ها و لابلای چین های گردن کودک را تمیز کنید.

– کودک را روی سطح امنی، ترجیحا نزدیک وان حمام یا دستشویی قرار داده و با پنبه یا پارچه مخصوص، زیر بازوها ، اطراف شکم و آلت تناسلی او را به آرامی تمیز کنید. اگر باسن کودک کثیف بود ، ابتدا آن را تمیز کرده و قبل از شستشوی سایر نقاط بدن او ، آب را عوض کنید.

– به آرامی تای انگشتان کودک را باز کرده و دستها و لابلای انگشتان او را با یک تکه پارچه یا پنبه تمیز ، پاک کنید. در انتها ، به آهستگی دستها و انگشتان کودک را با حوله خشک کنید.

مرجع: کتاب Babycare – Changing/Sleeping/Feeding/Bathing

مترجم: رها کریمی

هر روز می تونه لاولی باشه، لاولی با بیش از 35 سال سابقه حضور در عرصه تولید ملی

EBkala فروشگاه اینترنتی عرضه مستقیم محصولات بهداشتی بانوان

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*