خانه | سبک زندگی | خانواده | حمام کردن کودکان بزرگتر
حمام کردن کودکان بزرگتر

حمام کردن کودکان بزرگتر

با زیاد شدن تحرک کودک و شروع غذای جامد ، نیاز او به حمام کردن بطور مرتب، بیشتر می شود. شما می توانید زمان حمام او را قبل از خواب تنظیم کنید تا خواب راحت و آرامی داشته باشد.

نکات مربوط به حمام کودک

با انجام چند کار ساده ، زمان حمام را برای کودک خود دلپذیر و جذاب کنید.

به محض اینکه کودک توانایی نشستن پیدا کرد، بهتر است یک زیرانداز لاستیکی و صندلی مخصوص حمام خریداری کنید تا کودک کمی مستقل تر شده و از این تجربه لذت ببرد.

اکثر کودکان بازی کردن در حمام را دوست دارند، بنابراین بهتر است تعدادی اسباب بازی مخصوص حمام برای او تهیه کنید تا از تجربه آب بازی لذت ببرد. دستکش های تاشو عروسکی برای کودک سرگرم کننده هستند. بعلاوه کودکان بازی با سطل آب و پر و خالی کردن آنها را دوست دارند. اسفنج هم برای کودکان جالب است. اشکال رنگی کنار وان حمام نیز برای آنها جذابیت دارد. شما حتی می توانید چند اسباب بازی رنگی را در یک کیسه توری ریخته و آن را از شیر آب آویزان کنید.

نکته: حمام کردن کودک شما قطعا اولین تجربه شناکردن او می باشد ، بنابراین به او کمک کنید تا در آغوش امن شما و با اعتماد به نفس ، به اکتشاف خود ادامه دهد.

صندلی مخصوص حمام: این صندلی ها مخصوص نشستن کودک بوده و به شما کمک می کنند تا با امنیت خاطر ، کودک خود را حمام کنید. با این وجود شما به هیچ وجه نباید کودک را حتی برای چند ثانیه در حمام رها کنید.

وقتی کودک را روی صندلی تکیه می دهید ، پای او را محکم بگیرید. او احتمالا هیجان زده نشده و در آب کمی پا می زند. مراقب باشید وقتی بدن کودک خیس است ، بسیار سر و لغزنده می شود.

سرگرمی درحمام: بازی کردن در حمام مهارت های کودک شما را پرورش داده و اعتماد به نفس او را در آب بالا می برد. از اسباب بازی هایی استفاده کنید که آب کشی شده و خشک شوند.

بیرون آمدن از حمام: بعضی از کودکان آنقدر حمام کردن را دوست دارند که تمایلی به بیرون آمدن از آب ندارند. سعی کنید وقتی کودک را با حوله خشک می کنید، با او بازی کنید و کمی نیز او را ماساژ دهید.

مرجع: کتاب Babycare – Changing/Sleeping/Feeding/Bathing

مترجم: رها کریمی

هر روز می تونه لاولی باشه، لاولی با بیش از 35 سال سابقه حضور در عرصه تولید ملی

EBkala فروشگاه اینترنتی عرضه مستقیم محصولات بهداشتی بانوان

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*