خانه | سلامت | خواص سنگها از نظر دانشمندان (فصل سوم)
خواص سنگها از نظر دانشمندان (فصل سوم)

خواص سنگها از نظر دانشمندان (فصل سوم)

jaspers-ebkalaجاسپ
خواص و فوايد جاسپ سبز
اين سنگ با چاكراي قلب در تماس است و براي خون سازي مفيد مي باشد. سيستم ايمني بدن را تقويت مي كند و آلرژي و حساسيت ها را مي زدايد.
خواص و فوايد جاسپ قرمز
اين سنگ انرژي بسيار دارد و براي درمان مشكلات جنسي و تقويت قوه بارداري و زايمان آسان مفيد است و براي تقويت كبد و طحا نيز موثر است.
Cats-Eye-ebkalaچشم گربه اي
چشم گربه اي را سنگ سيموفن نيز مي نامند كه در زبان يوناني به معناي متلاطم است. محتويات رشته اي بسيار نازك و موازي با هم از بلورهاي روتيل باعث به وجود آمدن خط براق نقره اي تا سفيد رنگ در اين كاني مي شود. كه با حركت نگين اين خط روي تمام سطح نگين مي لغزد. نام چشم گربه اي به دليل اين پديده اپتيكي است.
به دليل شباهت سنگ كريسوبريل با همين پديده چشم گربه اي گاهي با اين سنگ اشتباه مي شود. گفتني است اسيدها بر اين سنگ اثر تخريبي دارند.
خواص فوايد
اين سنگ مفرح القلب (شادي آور) است و اطمينان خاطر و آرامش به انسان مي بخشد.
عين الهر يا چشم گربه اي نوعي ضدطلسم به شمار مي رود و در برابر امواج منفي به ويژه چشم زخم انسان را محافظت مي كند.
اين سنگ همچنين داراي ارتعاشات و انرژي هاي متعادل كننده در لحظات استرس و اضطراب است.

cheshm.babri-ebkalaچشم ببري
اين سنگ به رنگ طلائي زرد و طلائي مايل به قهوه اي است كه به علت تركيبات خاص آن در هنگام بازتاب نور به شكل چشم ببر به نظر مي رسد.
خواص و فوايد
اين سنگ پر انرژي بوده و سبب گرم نگه داشتن بدن مي شود همچنين سبب تمركز حواس و تقويت اراده و اعتماد به نفس مي شود.

زبرجد
زبرجد در رنگ هاي سبز زيتوني و زرد مايل به سبز يافت مي شود.
اين سنگ درخششي شيشه مانند دارد و تحت تاثير اسيد سولفوريك تجزيه مي شود و در برابر فشار مقاومتي ندارد.
zebarjad-ebkalaپديده شكست دوگانه قوي نوري زبرجد راه خوبي براي تشخيص زبرجد اصلي از تقلبي آن است به طوري كه در بلور نگين هاي زخيم مي توان دوبله به نظر آمدن اضلاع قسمت زيرين نگين را با چشم غير مسلح مشاهده كرد. گفتني است انواع زبرجدهاي تيره رنگ را مي توان به وسيله حرارت به رنگ روشن تري تبديل كرد.
بزرگترين نگين زبرجد تراش داده شده جهان 310 قيراط وزن دارد و در موزه اي در شهر واشنگتن نگهداري مي شود.
خواص و فوايد
گذاشتن اين سنگ بر روي چاكراي قلب در هر روز علاوه بر از بين بردن ناراحتي هاي قلبي و جلوگيري از لخته شدن خون سبب مي شود تا غم و افسردگي ناشي از آن و نفرت و حسادت از دل و روح پاك گردد و روحي لطيف و بخشايش گر به وجود آورد زبرجد براي تقويت دستگاه هاضمه بدن به ويژه هضم غدا و رفع يبوست و نيز سم زدايي از كبد منفي است.
هم چنين اين سنگ براي رفع بيماري هاي پوستي به ويژه اگزما، اكنه و جوش هاي صورت تاثير مي گذارد. از ين رو، خوب است تكه اي از زبرجد را براي چند ساعتي در آب بگذارند و آب را بر روي پوست هاي حساس بمالند.

جوانی بدون جراحی ، تکنولوژی منحصر به فرد اتق بل آلمان برای اولین بار در ایران