خانه | سلامت | خواص سنگها از نظر دانشمندان (فصل چهارم)
خواص سنگها از نظر دانشمندان (فصل چهارم)

خواص سنگها از نظر دانشمندان (فصل چهارم)

sandloos-ebkalaسندلوس
سندلوس صمغ نوعي درخت، زرد و شفاف و بسيار شبيه كهرباست ولي بوي خوبي ندارد سندلوس بر دو نوع است اگر يك نوع آن را بر روي آتش بگيرند نرم و رقيق مي گردد و نوع دوم را اگر بر روي آتش بگيرند، به هم مي آيد و جمع مي شود و از اين ميان نوع اول بسيار بهتر از نوع دوم است.
خواص و فوايد
از سندلوس در داروها استفاده مي كنند سندلوس اثر فوق العاده اي براي درمان خون ريزي بيني و بند آوردن خون ريزي جراحت ها دارد. هم چنين بهترين دارو براي اسهال خوني و خون بالا آوردن است سرما خوردگي به وسيله سندلوس برطرف مي شود لثه را محكم مي كند و داروي خوبي براي دندان درد است سندلوس را اگر داغ كنند و بر روي موضع ورم كرده بدن بگذارند و ببنددند بسيار مفيد است.

Moonstone-ebkalaسنگ ماه
اين سنگ، مات و شفاف و به رنگ هاي شيري و سفيد مايل به آبي بيافت مي شود و درخشندگي، نظير ماه دارد،‌ همچنين در مقابل ضربه و فشار مقاوم نبوده و خرد مي شود.
خواص و فوايد
سنگ ماه، احساسات و عواطف را تحريك مي كند و استفاده از آن براي كساني كه روحيه اي خشك و سرد دارند، توصيه مي شود.
هم چنين استفاده از آن براي تقويت غدد هورموني و ترشحي و تنظيم و متعادل كردن آن ها بسيار مفيد است لذا در هنگام اختلالات هورموني و كم كاري يا پر كاري غدد بدن هم چون هيپوفيز، تيروئيد و پانكراس از اين سنگ مي توان استفاده نمود و آن را بر روي چاكراهاي مخصوص نزديك اين غدد گذاشت. گفته اند به گردن آويختن اين سنگ از حمله هاي عصبي نظير صرع، ميگرن و جنون جلوگيري كرده و براي درمان آن ها مفيد است.

sun-ston-ebkalaسنگ خورشيد
اين سنگ داراي رنگ آميزي نارنجي مايل به طلائي است و تقريبا مات بوده و داراي حالت قوس و قزحي درخشاني مي باشد.
خواص و فوايد
از اين سنگ براي درمان چاقي استفاده مي كنند چرا كه متابوليسم بدن را تنظيم مي كند.
اين سنگ سبب دفع هيجان و استرس گرديده و صبر، اعتماد به نفس و انگيزه آدمي را زياد مي كند.

 sitrin-ebkalaسيترين
سيترين در گونه رنگ هاي زرد روشن تا طلايي مايل به قهوه اي جزء گروه كوارتز به شمار مي رود و به علت رنگ زرد ليموئي، آن را سيترين يعني ليموئي رنگ مي خوانند.
بيشتر نگين هاي سيترين به كار رفته در صنعت جواهرسازي حقيقي نيستند بلكه آميتيست يا كوارتز دودي هستند كه به وسيله حرارت زياد تغيير رنگ يافته اند.
بلورهاي سيترين كه با روش حرارت زياد خوش رنگ تر شده اند زمينه هاي قرمز رنگ داشته و پديده چند رنگي ندارند و فقط بلورهاي طبيعي اين گونه پديدار مي شوند.
خواص و فوايد
استفاده از سيترين دستگاه گوارش و روده ها را تقويت مي كند و سموم بدن را دفع مي نمايد هم چنين سيترين متابوليسم بدن را تنظيم مي كند و براي درمان يبوست فايده دارد. از سيترين در درمان بيماري ديابت بسيار استفاده مي كنند. همراه داشتن ن نيز براي كساني كه دچار افسردگي و عصبانيت مي شوند و يا ميل به خودكشي داشته و تعادل روحي ندارند، مفيد است و سبب تقويت اعصاب مي شود.

.

جوانی بدون جراحی ، تکنولوژی منحصر به فرد اتق بل آلمان برای اولین بار در ایران