خانه | سلامت | خواص سنگ ها از نظر دانشمندان(فصل اول)
خواص سنگ ها از نظر دانشمندان(فصل اول)

خواص سنگ ها از نظر دانشمندان(فصل اول)

اپال

opale-ebkala

اپال در رنگ هاي مختلفي چون سفيد (شيري)، خاكستري، آبي، سبز، نارنجي و قرمز يافت مي شود. واژه اپال از كلمه اي هندي به معناي «سنگ» گرفته شده و به سه گروه اصلي تقسيم مي شود:
1- اپال هاي گران بها كه پديده زيباي «اپالسنس» دارد رنگ هاي متعدد را در طيف نوري پديد مي آورد و از زواياي مختلف به صورت هاي گوناگوني ديده مي شود؛
2- اپال به رنگ هاي زرد و قرمز آتشي كه به اپال آتشين معروف است با وجود اين پديده اپالسنس در اين سنگ وجود ندارد و معمولا غير شفاف است و در مقابل فشار بسيار حساس و شكننده است.
3- اپال هاي معمولي كه نوعي مات و بدون درخشش و به رنگ هاي مختلف اپال است.
آب همواره دراپال به خصوص اپال هاي گرانبها وجود دارد و لكن مقدارش متغير است كه به گذشت زمان با تبخير و خروج آب از كاني اپال، باعث ترك خوردگي و تضعيف پديده هفت رنگي در آن مي گردد كه با اشباع اين سنگ از آب يا روغن از بروز ترك خوردگي و تضعيف اين پديده مي توان جلوگيري كرد. لذا بهتر است براي حفظ زيبايي اپال آن را در پنبه اي مرطوب نگهداري كرده و يا زيد در آب قرار دهند و از حرارت دادن آن حتي به مقدار كم و قرار دادن آن در مقابل خورشيد و تماس آن با مواد شيميايي مانند لوازم آرايشي پرهيز كنند.

خواص و فوايد
اپال انرژي هاي دروني بدن را تقويت مي كند و در تقويت دستگاه گوارش به ويژه كمك به معده در هضم غذا موثر است. هم چنين به خون سازي بدن كمك مي كند و گردش خون را تنظيم مي نمايد و براي درمان سرطان خون نيز مفيد است. اپال نيروهاي منفي شخص را به خود جذب مي كند، نگراني و افسردگي را تسكين مي دهد و از سستي و بي حالي باز مي دارد.


azorit-ebkalaآزوريت

اين سنگ به رنگ آبي سير بوده و داراي درخششي شيشه مانند است و غالبا در اطراف معادن مس همراه با مالاكيت يافت ميشود.

خواص و فوايد
اين سنگ براي برطرف كردن آشفتگي هاي ذهني و تقويت تمركز حواس كاربرد دارد، همچنين در درمان اختلالات تيروئيد و مشكلات حنجره مناسب بوده و استفاده از آن در چاكراي پيشاني مفيد مي باشد.

akomarin-ebkalaآكوامارين

آكوامارين در رنگ هاي آبي روشن تا تيره و آبي مايل به سبز يافت مي شود كه مرغوب ترين آن آبي سير است هر چند بلورهايي از آكوامارين با كيفيت پايين تر را نيز مي توان با حرارت دادن (حدود چهارصددرجه) به رنگ آبي سير و مرغوب مي توان تبديل كرد. آكوامارين به معناي آب درياست، زيرا هم رنگ آب دريا مي نمايد. آكوامارين بلورهاي شكننده و درشت دارد ولي شفافيت آن مانند بلور زمرد است كه ترك دارد. كانال هاي رشته مانند و توخالي، از مشخصات اين سنگ است كه نور را منعكس مي كند.
نگين هاي مصنوعي اكوامارين موجود در بازار غالبا اسپينل مصنوعي است كه به رنگ اكوامارين مي باشد.

خواص و فوايد
استفاده از اكوامارين سيستم دفاعي بدن را به ويژه در برابر آلرژي ها و حساسيت ها تقويت مي كند ماليدن آكوامارين و نيز گذاردن آن در برابر ساعاتي در استكان آب و مالين آن آب به پوست، حساسيت هاي پوستي را رفع مي كند.
گذاشتن سنگ آكوامارين بر روي چاكراي گلو براي فعال كردن و پاك سازي اين چاكرا از انرژي هاي منفي و در درمان بيماري هاي مجراي تنفسي، برونشيت، ريه ها، التهاب حنجره و تقويت تارهاي صوتي مفيد است.
اكوامارين قدرت بيان و هوش را افزايش مي دهد و به ما كمك مي كند آگاهي خود را افزايش دهيم.
در قديم نيز دريانوردان از اين سنگ استفاده مي كردند و آن را نوعي طلسم براي نگهداري خود از حوادث دريانوري مي دانسته اند.


amazonite-ebkalaآمازونيت

اين سنگ اغلب به رنگ هاي سبز و آبي مايل به سبز يافت مي شود و شباهت زيادي به يشم دارد اما به علت سختي كم و تركيب خاص آن تحت فشار خرد مي شود.
خواص و فوايد:
از آمازونيت براي تقويت سيستم عصبي و آرام كردن آن و از بين بردن بيماري افسردگي استفاده مي كنند و براي تنظيم متابوليسم بدن نيز به كار مي رود.

جوانی بدون جراحی ، تکنولوژی منحصر به فرد اتق بل آلمان برای اولین بار در ایران