خانه | سلامت | خواص سنگ ها از نظر دانشمندان(فصل دوم)
خواص سنگ ها از نظر دانشمندان(فصل دوم)

خواص سنگ ها از نظر دانشمندان(فصل دوم)

آميترين
amitrin-ebkalaآميترين سنگي مخلوط از رنگ هاي زرد و بنفش است.
خواص و فوايد:
آميترين با چاگراي تاج و شبكه خورشيدي پيوندي نزديك دارد و براي تقويت اعصاب و درمان ناراحتي هاي عصبي مفيد است . هم چنين براي درمان مشكلات روحي و نيز افسردگي، بسيار موثر است و براي دارنده آن شادابي و آرامش مي آورد.


anics-ebkalaانيكس (جزع)

انيكس سنگي سياه و كبود است كه غالبا با شيارهاي سفيد رنگي محو همراه بوده و از آن در احاديث به سنگ جزع تعبير شده است.
خواص و فوايد:
انيكس براي تقويت جسم موثر است. همچنين جريان خون را تقويت مي كند و براي تقويت قلب مفيد است. همچنين براي خانمي كه وضع حمل براي او سخت شده آويختن و يا قرار دادن آن بر روي شكم سبب آسان شدن زايمان مي شود.
با اين كه اين سنگ علاوه بر اين خواص در روايات نيز آثاري براي آن بر شمرده اند كه در بخش احاديث خواهد آمد، ولي ميان مردم به ويژه اهالي يمن محبوبيت ندارد و گفته مي شود كه موجب غم و حزن و ديدن خواب هاي پريشان مي گردد.

topaz-ebkalaتوپاز
توپاز بيشتر در رنگ هاي زرد و آبي ديده مي شود. از اين سنگ بايد به خوبي نگه‌داري كرد چرا كه اسيد سولفوريك،‌ اين كاني را تخريب شيميايي مي كند. همچنين در هنگام تراش دادن و استفاده از اين سنگ بايد دقت زيادي نمود چون ممكن است آسيب ببيند.
به علت همانندي توپاز بعضي سنگ ها آن را توپاز گرانبها نيز مي خوانند. بزرگترين بلور توپاز جهان در سال 1965ميلادي در اوكراين به وزن صد كيلوگرم به رنگ آبي يافت شد. همچنين نگين هائي از توپاز به وزن چند هزار قيراط در موزه آمريكا نگهداري مي شود.
خواص و فوايد توپاز طلايي
توپاز طلايي با چاكراي خورشيدي ارتباط دارد و مصريان باستان نيز آن را با خداي خورشيد در ارتباط مي دانسته اند. بوميان افريقا نيز از آن در مراسم ديني خود استفاده مي كرده اند و به وسيله آن، با دنياي ارواح ارتباط برقرار مي كرده اند اين سنگ انرژي حياتي بدن را افزايش مي دهد و سازمان بدن را تنظيم و فعال مي كند.
استفاده از توپاز طلايي و قرار دادن آن ب روي چاكراي خورشيدي براي رفع بيماري هاي كبدي و پوستي بسيار موثر است و علاوه بر تقويت غدد فوق كليه و تنظيم آن، براي تسكين دردهاي ناحيه پشت و ستون فقرات فايده دارد. اين سنگ متابوليسم بدن را در حال تعادل قرار مي دهد و براي درمان افراد خيلي چاق و يا خيلي لاغر كاربرد دارد.
هم چنين توپاز طلايي سبب خلاقيت و خودباوري، شادابي روح و بهتر شدن خلق و خو مي شود. و براي درمان افسردگي و بي خوابي نيز موثر است.
خواص و فوايد توپاز آبي
اين سنگ آرام بخش و الهام بخش است و فوايد خوبي براي هنرمندان خلاق دارد. گذاشتن توپاز آبي بر روي چاكراي گلو سبب تقويت صدا و رفع گرفتگي آن و التهابات گلو مي شود.
استفاده از آن به ويژه گذاشتن بر روي چاكراي سر، غده هيپوفيز و اعصاب را تقويت مي كند و به سردردهايي كه منشا عصبي و استرسي دارند (نظر ميگرن) كمك فراواني مي كند.

tormalin-ebkalaتورمالين
تورمالين در رنگ هاي صورتي تا قرمز، سياه، آبي،‌ سبز و زرد يافت مي شود.
هيچ كاني در طبيعت به اندازه در رنگهاي مختلف ديده نشده است. تورمالين بر اثر حرارت دادن و سپس سرد كردن و يا مالش دادن داراي الكتريسيته ساكن مي گردد و مي تواند تكه هاي ريز كاغذ را به خود جذب كند. به دلايل مختلفي از جمله فرمول شيميايي پيچيده آن، تورمالين را به طور مصنوعي نمي توان توليد كرد.
مشخصات اپتيكي تورمالين و ميزان نسبتا بالاي شكست نور و پديده چند رنگي قوي اين كاني ويژگي خوبي براي تشخيص اين كاني است.

جوانی بدون جراحی ، تکنولوژی منحصر به فرد اتق بل آلمان برای اولین بار در ایران