خانه | سبک زندگی | درمان‌های مراقبت از پوست که در آشپزخانه‌تان دارید-1
درمان‌های مراقبت از پوست که در آشپزخانه‌تان دارید-1

درمان‌های مراقبت از پوست که در آشپزخانه‌تان دارید-1

اگر هیچ وقت در کابینت‌ها یا یخچال‌تان به دنبال محصولات مراقبت از پوست خانگی نگشته‌اید، حالا می‌خواهیم شما را سورپرایز کنیم

 

 درمان‌های مراقبت از پوست که در آشپزخانه‌تان دارید

 عسل

عسل یک ماده‌ی محافظ پوست است که از زنبور به دست می‌آید. عسل، یک ضدعفونی کننده‌ی طبیعی است و رطوبت را به خود جذب می‌کند یا به زبان ساده، مرطوب کننده است و به پوست‌های مستعد آکنه، کمک می‌کند.

به این صورت عمل کنیدکمی عسل روی لکه‌ها بمالید تا زودتر ترمیم شوند. برای لایه برداری  ملایم، یک ماسک عسل را با بلغور جو دو سر یا برای درخشان کردن پوست، آن را با دارچین مخلوط کنید. حتی می‌توانید کمی عسل به نرم کننده‌تان اضافه کنید.

 سرکه سیب

آیا یک بطری سرکه‌ی سیب خاک گرفته دارید که برای تهیه‎‌ی یک سالاد خریده اید اما هنوز به آن دست نزده‌اید؟ خوشحال باشید که سرکه سیب دارید. شاید سرکه سیب ،با ارزش‌ترین بطری در انبار مواد زیبایی شما باشد.

 

به این صورت عمل کنیدبرای تهیه یک تونر که به کنترل چربی کمک کرده و پوست تسکین  می‌دهد، آن را با آب مخلوط کنید. با استفاده از یک گوش پاک کن، این مخلوط را مستقیما روی جوش‌ها بزنید. یک بخش سرکه سیب و یک بخش آب را با هم مخلوط کنید و موهایتان را با آن بشویید. این مخلوط، مواد جمع شده روی مو را پاک کرده و درخشش مو را افزایش می‌دهد. هر روز برای کمک به هضم و بهبود کیفیت کلی پوست، از ۲ قاشق غذا خوری سرکه سیب در یک لیوان آب استفاده کنید.

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*