خانه | آرایش | راه های سریع از بين بردن وز موها
راه های سریع از بين بردن وز موها

راه های سریع از بين بردن وز موها

موهاي فر را دوست داريد، اما وقتي موها را شانه مي​زنيد و چشم​تان به وز آنها مي​افتد، از داشتن موهاي مجعد ناراحت مي​شويد. اما دليل وزشدن موها چيست و چطور مي​توان از شر آنها خلاص شد؟

 چرا موها وز ميشوند؟

موها ساختماني دارند که از سه لايه و هزاران سلول تشکيل شده است، اما دليل وزشدن موها بسيار ساده است. کوتيکول لايه بيروني است که ريشه مو به نظر مي​رسد، وقتي مو صاف است اين ريشه​ها نيز صاف هستند و روي سر آرام قرار گرفته​اند، اما وقتي موهاي خشک را به شدت شانه يا برس مي​زنيد، موها صاف شده و اين ريشه​ها بي​حالت مي​شوند.

موهاي مجعد معمولا خشک​تر هستند و به طور طبيعي رطوبت را از هواي شرجي و مرطوب دريافت مي​کنند و همين امر باعث وزوزي شدن موها مي‌شود. اما زياد نگران نباشيد راه​هايي براي از بين بردن اين وز وجود دارد.

  از نرمکننده‌ها استفاده کنيد

براي اينکه از وز موها کم کنيد، بعد از اينکه موهاي خود را شامپو زديد، کمي نرم​کننده کف دست خود بريزيد و آن را به نوک موهاي خود بزنيد تا موهايتان نرم شود.

 از مواد صافکننده پرهيز کنيد

​ موادي که براي صاف​کردن موها استفاده مي​شوند، باعث شکننده شدن موها مي​شوند و به موها آسيب مي​رسانند پس هيچ​گاه از اين مواد استفاده نکنيد.

 موها را چرب کنيد 

موهاي مجعد زودتر خشک مي​شوند، بنابراين بايد ساقه مو و انتهاي ساقه را کمي چرب کنيد. بعد از استفاده از نرم​کننده و آبکشي، کمي پايين موها را با روغن​هاي طبيعي چرب کنيد. مي​توانيد از کرم​هاي مخصوص مو استفاده کنيد. اما روغن​هاي طبيعي بيشتر جذب موها مي​شوند، در حالي که روغن​هاي سيليکون روي لايه​ رويي مو باقي مي​مانند و ظاهر مو را کثيف جلوه مي​دهند.

     استفاده از محصولات بدون الکل 

الکل باعث خشکي موها مي​شود و در نتيجه موها  وز مي​شوند. از محصولات بدون الکل استفاده کنيد. مي​توانيد شامپوها، نرم​کننده‌ها و اسپري​هايي را که در آرايشگاه​ها استفاده مي‌شود، خريداري کنيد زيرا اکثر محصولات مورد استفاده در سالن​ها اثر درازمدت ندارند و حاوي مواد خنثي مثل الکل نيستند.

  فقط ريشه موها را خشک کنيد 

براي اينکه از وزشدن موها جلوگيري کنيد، فقط ريشه موها را با حرارت سشوار خشک کنيد، اين کار باعث مي​شود تا ساقه و نوک​ موها زياد خشک نشود و همانطور مرطوب باقي بماند.

موهاي خشک را شانه نزنيد

هرگز موها را بعد از اينکه خشک شد، شانه يا برس نکنيد، اين کار نه تنها باعث از هم گسيختگي کوتيکول موها مي​شود، بلکه باعث مي​شود موها بيشتر کشيده شوند. بعد از اينکه موها را کمي با حوله خشک کرديد، از محصولات نرم​کننده و ضدوز مثل کريستال استفاده کنيد و بعد به آرامي موها را شانه بزنيد.

موهاي خشک را با انگشتان مرطوب شانه کنيد

اگر موهايتان خشک شد و شانه يا برس نداشتيد، مشکل شما با کمي آب برطرف مي​شود. زيرا دليل اصلي وز شدن موها، خشک شدن آنها است. کمي دستان و انگشتان خود را خيس کنيد و انگشتان را به آرامي لابه​لاي موها ببريد و کار شانه را با دست انجام دهيد.

موها را نپزيد

هر وسيله داغي که روي پوست دست مي​تواند تاول ايجاد کند، براي موها نيز مضر است. بنابراين استفاده از اتوهاي مو را فراموش کنيد و اگر سشوار نيز استفاده مي​کنيد، مراقب ميزان حرارت آن باشيد و با حرارت زياد آن را مستقيم روي موها نگه نداريد. بهتر است ابتدا سشوار را با حرارت کم بگیرید و کم کم حرارت آن را زیاد کنید.

جوانی بدون جراحی ، تکنولوژی منحصر به فرد اتق بل آلمان برای اولین بار در ایران

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*