خانه | سبک زندگی | خانواده | رفتار مناسب با خانم ها در دوران قاعدگی-1
رفتار مناسب با خانم ها در دوران قاعدگی-1

رفتار مناسب با خانم ها در دوران قاعدگی-1

بیشتر خانم‌ها نسبت به چند روز ثابت در هر ماه احساس ناخوشایندی دارند. این روزها همان دوره پیش از قاعدگی هستند؛ دوره‌ای که مشکلات روحی-‌روانی و جسمی متعددی به همراه می‌آورد. اما اگر از بیشتر خانم‌ها بپرسید،… جنبه روحی‌روانی ماجرا بیشتر آنها را آزار می‌دهد تا جنبه جسمی. البته باید دانست که مشکلات روحی-‌روانی این دوره فقط زن‌ها را تحت تاثیر قرار نمی‌دهد، بلکه در اکثر قریب به اتفاق موارد عوارض آن دامنگیر همسران این خانم‌ها هم می‌شود. در علم پزشکی، مشکلات این دوره با نام نشانگان پیش از قاعدگی  شناخته می‌شوند و طبق متون علمی، ۸۵ درصد خانم‌ها در دوره نشانگان پیش از قاعدگی حداقل یکی از این علایم را تجربه می‌کنند؛ افسردگی، تحریک‌پذیری، حساسیت بیش از حد به مسایل روزمره، ورم بدن، افزایش اشتها، سردرد و …

 

lady heart lovelyروی یک تقویم (که فقط شما آن را خواهید دید) زمانی‌ را که فکر می‌کنید وی دچار سندرم پیش از قاعدگی می شود، علامت گذاری کنید. آگاهی از این که او در زمان پیش از قاعدگی است به شما کمک کند تا بیشتر صبور باشید. برنامه‌ ای در وبسایت لاولی وجود دارند که این زمان را به شما یادآوری می کند. به خاطر داشته باشید،  که بسیاری از زنان سیکل ماهانه نامنظم دارند.

 

هرگز آشکارا بد خلقی‌ او را به عادت ماهیانه اش نسبت ندهید. حتی اگر هر ماه علائم یکسانی را مشاهده می‌کنید. این که دلیل ناراحتی‌هایشان به «آن زمان از ماه» نسبت داده شود، آن ها را می‌‌آزارد. از آن جا که حساس است، فکر می‌کند شما با ربط دادن نظریات منفی‌ اش به زمان قاعدگی، دارید به عقایدش بی‌ توجهی‌ می‌کنید و حرف‌هایش را بی‌ اعتبار جلوه می‌دهید.

 

صبر داشته باشید. اگر شما را با عملی‌ یا حرفی‌ آزار دهنده، ناراحت کرد، خلق و خوی خود را از دست ندهید. این تنها وضع را بدتر می‌کند و احتمالا منجر به یک بحث و دعوای بزرگتر میشود. یک نفس عمیق بکشید واز آنچه شما را آزار داده چشم پوشی کنید. به یاد داشته باشید که او در حالت عادی اینگونه نیست و این موقتی است.

 

از او انتظار داشته باشید که همچون یک فرد بالغ رفتار کند. احساساتی‌ بودن، رفتار نا مناسب را توجیه نمی کند (همانگونه که مست بودن، رفتار نا مناسب را توجیه نمی کند) اگر بر رفتارهای بچه گانهٔ اصرار ورزید، با رفتاری آرام و منطقی‌ برای او محدودیت‌هایی‌ ایجاد کنید.

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*