خانه | آرایش | زیبایی ابرو به جاي شما حرف می زند
زیبایی ابرو به جاي شما حرف می زند

زیبایی ابرو به جاي شما حرف می زند

مي‌گويند چشم‌ها دريچه‌اي به روحند. اگر اين طور باشد بايد گفت، ابروها هم قاب اين دريچه هستند. اين به آن معناست كه ابروها نقشي مهم‌تر از حالت‌دادن به‌صورت دارند و مي‌توانند نشان‌دهنده قضاوت ديگران درباره چهره شما باشند. اينكه شما باهوش به‌نظر برسيد يا جسور بستگي به اين دارد كه چه مدل ابرويي داشته باشيد. ابروها كمك مي‌كنند چشم‌ها و صورت، قشنگي واقعي خودشان را بيشتر نشان دهند، البته درصورتي كه مرتب و فرم گرفته باشند. با حركت ابرو و چشم مي‌توانيد احساس خودتان را نيز ابراز كنيد. حالت ابرو و حتي بالا و پايين كردن آن بيانگر هزاران معني است. در واقع ابرو مي‌تواند علاوه بر كمك به سلامت، كاركردهاي زيادي در فرهنگ، زيبايي و ارتباطات غيركلامي داشته باشد.

 

زواياي ابرو
نكته مهم در مورد ابرو توجه به 3 خطي است كه كمك مي‌كند بدانيد ابروهاي شما در حالت صحيح خود قرار دارند يا خير. براي اين‌كه بدانيد نوك ابرو دقيقا كجا بايد باشد و البته در كدام نقطه تمام شود و بلندي آن چقدر باشد، بايد تناسب آن را با بيني و چشم‌تان مشخص كنيد. به اين ترتيب كه مداد را در كنار بيني به‌صورت عمودي نگه داريد، نقطه تلاقي مداد با ابرو، همان محل شروع ابروي شماست. مدادي را كنار بيني به سمت قسمت خارجي عنبيه چشم (قسمت رنگي چشم) نگه داريد، محل تلاقي مداد با ابرو، محل بلندترين نقطه ابروي شما را مشخص مي‌كند. مداد را طوري نگه‌داري، كه امتداد آن از كنار گوشه خارجي چشم‌تان بگذرد. محل تلاقي مداد با ابروي شما دقيقا نقطه پاياني ابروي شماست. وقتي به ابروي خودتان نگاه مي‌كنيد، بايد 2 خط مرئي وجود داشته باشد. يكي از نقطه شروع ابرو تا بلندترين نقطه ابرو و دومي از بلندترين نقطه ابرو تا نقطه انتهاي ابرو. اين خطوط بايد ممتد و بدون قطعي بوده و در انتها نازك شوند.

سلامت ابرو

چرا ابرو درست روي پيشاني است؟ اصلا چرا بالاي چشم قرار دارد؟ دانشمندان به‌طور دقيق علت آن را نمي‌دانند اما يك حدس خوب وجود دارد. ما مي‌دانيم ابروها رطوبت ناشي از عرق كردن يا نم باران را از چشم‌هاي ما دور مي‌كنند. قوس ابرو باران يا عرق را به اطراف هدايت مي‌كند تا به چشم منتقل نشود و چشم خشك بماند. مزيت اين عمل آن است كه ما همچنان مي‌توانيم هنگام عرق‌كردن يا باران به وضوح اطراف را ببينيم و هيچ خللي در ديدمان ايجاد نشود. انتقال عرق به اطراف باعث مي‌شود نمك موجود در عرق به چشم منتقل نشده و درنتيجه از سوزش چشم جلوگيري كند. نداشتن ابرو كار را كمي سخت مي‌كند.  شكل ابرو در سلامت روان هم اهميت دارد. ابرو در ارتباطات و بيان صورت بسيار مهم است. ابروها به همراه مژه مي‌توانند چشم را برابر نور آفتاب محافظت كنند. همچنين ابروها از ورود غبار و ساير ذرات موجود در هوا به داخل چشم جلوگيري مي‌كنند. ابرو نقش كمكي در ارتباطات دارد و شما مي‌توانيد عصبانيت و شگفتي‌تان را با ابرو نشان دهيد. در اصل بسياري بر اين باورند، ويژگي ابرو اين است كه حالت چهره را تعريف مي‌كند. بسته به حالت ابرو ممكن است اين طور به‌نظر برسد كه فردي هميشه عصباني است درحالي‌كه اين طور نيست.

اكرم رواقي، مشاور زيبايي و طراح ابرو
زيبا ساختن ابروها مي‌تواند تغيير شگفت‌انگيزي در ظاهر شما ايجاد كند. منظور من فقط تغيير سبك ظاهر نيست بلكه حالت چهره شماست. ابروهايي كه شكل زيبايي دارند مانند قابي براي چشمان شما هستند. اغراق نيست اگر بگوييم، شكل ابرو مي‌تواند به ظاهر شما جلوه دهد يا جلوه آن را از بين ببرد. داشتن ابروهايي زيبا، متناسب و هماهنگ با ساير اجزاي صورت مي‌تواند اشكالات صورت را تا حدود زيادي بدون نياز به جراحي‌هاي خاص زيبايي برطرف كرده و جلوه‌اي باورنكردني به‌صورت و چشم‌ها دهد.

سعي كنيد ابروها را تا حد امكان طبيعي نگه‌داريد. بعضي ابروها فقط نياز به برداشتن چند تار مو دارند و بعضي با تغيير دادن فرم، كامل مي‌شوند. البته موقع برداشتن ابرو بايد توجه داشت، موها يكي يكي برداشته شوند.

اگر تاكنون ابروي‌تان را برنداشته‌ايد، بگذاريد نخستين بار يك شخص متخصص اين كار را براي شما انجام دهد و ابروي‌تان را شكل دهد. همچنين اين را به ياد داشته باشيد كه هميشه در جهت رشد مو ابروهاي‌‌تان را برداريد. اين مسئله درد ناشي از كنده شدن مو را كم مي‌كند.

مهم‌ترين نكته براي فردي كه ابروهاي شما را آرايش مي‌كند، بايد اين باشد كه با طراحي طبيعي سعي كند موهاي ابرو را هر چه بيشتر حفظ كند. با اين روش پهناي بيشتري از ابرو حفظ مي‌شود. داشتن ابروهاي پهن و زيبا جلوه بيشتري به‌صورت و چشمان مي‌دهد.

اگر مي‌خواهيد جوان‌تر و شاداب‌تر ديده شويد بايد از ايجاد خطوط واضح و صاف در ابرو اجتناب كنيد.

براي افرادي كه دچار افتادگي گوشه چشم و پلك هستند به جاي جراحي‌هاي رفع افتادگي مي‌توان يك متد ساده اما كاربردي استفاده كرد؛ با كمي كوتاه كردن قد ابرو و ايجاد فاصله‌اي متناسب بين انتهايي‌ترين قسمت ابرو و گوشه چشم مي‌توان افتادگي چشم را تا حدود زيادي جبران كرد.

بعضي افراد براي تنوع فكر مي‌كنند بايد قد ابروي‌شان را كوتاه يا بلند كنند. درصورتي كه اين كار بستگي كامل به اندازه صورت و حالت آن دارد. افرادي كه چشمان آن‌ها كوچك است نبايد قد ابروي خود را خيلي بلند نگه دارند چون كوچك بودن چشمان‌شان درصورت آن‌ها بيشتر ديده مي‌شود و افرادي كه چشمان درشتي دارند نبايد ابروهاي خود را بيش از حد كوتاه كنند.

در مورد فاصله بين 2 ابرو نيز بايد تمركز بر اندازه و حالت چهره باشد. خانم‌هايي كه صورت بزرگ و پهني دارند، نبايد فاصله بين 2 ابروي خود را بيش از حد لازم باز كنند چون در اين صورت پهناي صورت آن‌ها بيشتر از حد طبيعي خود ديده مي‌شود و افرادي كه صورت باريك و كوچكي دارند بايد با ايجاد كمي فاصله بيشتر اين مسئله را درصورت خود جبران كنند.

بايد به اين نكته توجه داشته باشيد، چشم نقش مهمي در حالت ابرو دارد و كم بودن فاصله چشم‌ها با ابرو باعث ايجاد حالت ناراحتي و غمگيني و كم كردن جلوه صورت مي‌شود. براي رفع اين مشكل بايد با برداشتن كمي مو از پايين ابرو و طراحي صحيح اين فاصله را تا حدودي به حد نرمال رساند.

جوانی بدون جراحی ، تکنولوژی منحصر به فرد اتق بل etre-belle آلمان برای اولین بار در ایران

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*