خانه | سبک زندگی | خانواده | شستن موی کودک
شستن موی کودک

شستن موی کودک

موی کودک تقریبا یکبار در هفته نیاز به شستشو دارد. مراقبت باشید آب وارد چشم کودک نشود چون بچه ها از این کار بیزار هستند. دقت کنید موی کودک را بلافاصله بعد از شستن ، خشک کنید تا سر او سرما نخورد.

شستن مو با اسفنج

حتی کودکانی که عاشق حمام کردن هستند ، در هنگام شستن موهایشان مقاومت می کنند. استفاده از اسفنج برای این کار راحت تر است چون می توانید از ریختن آب روی صورت کودک جلوگیری کرده و او نیز می تواند سرش را راست نگه دارد.

پارچ آب

پارچ های لبه دار از ریخته شدن آب و شامپو در چشمان کودک و روی صورت او جلوگیری می کنند.  این روش خیلی موثر است و شما بدون اینکه کودک متوجه شود، می توانید کارتان را انجام دهید.

شانه کردن موی کودک

اگر موی کودک شما پرپشت است ، بهتر است بعد از حمام، آن را با یک برس نرم شانه بزنید تا گره نخورد. برای این منظور از برسی با دندانه های نرم استفاده کنید.

خشکی و پوسته پوسته شدن سر کودک

پوست سر بسیاری از نوزادان خشک شده و پوسته پوسته می شود. این بیماری از نوع درماتیت پوستی بوده که معمولا در دو ماه اول بعد از تولد ایجاد می شود. علائم اولیه آن ، قرمزی و پوسته پوسته شدن سر می باشد که به مرور زمان تبدیل به زخم های زردنگ می شود.

درمان درماتیت پوستی

بسیاری از درماتیت های پوستی به مرور زمان از بین می روند. با این وجود شما می توانید خارش آن را از طریق ماساژ دادن سر با روغن زیتون کمتر کنید ، بدین صورت که روغن زیتون را در طول شب روی سر مالیده و سپس سر کودک را شامپو کرده و خشک کنید و با یک برس نرم ، به آرامی پوسته ها را شانه بزنید. پوسته هایی را که در نیامده اند ، دست نزنید چون باعث خونریزی شده و احتمال ایجاد عفونت را بالا می برد. در بعضی موارد ، پماد ضدقارچ یا کرم استروئید ملایم برای کنترل شرایط و کاهش التهاب لازم هستند. از شستن مکرر مو خودداری کنید چراکه ممکن است شرایط را بدتر کند.

درمان ملایم

مالیدن روغن زیتون به سر کودک، به نرم شدن پوسته ها کمک می کند. لطفا پوسته ها را نکنید.

مرجع: کتاب Babycare – Changing/Sleeping/Feeding/Bathing

مترجم: رها کریمی

هر روز می تونه لاولی باشه، لاولی با بیش از 35 سال سابقه حضور در عرصه تولید ملی

EBkala فروشگاه اینترنتی عرضه مستقیم محصولات بهداشتی بانوان

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*