خانه | سلامت | طبيعت براي حفظ زيبايي شما نسخه مي‌دهد
طبيعت براي حفظ زيبايي شما نسخه مي‌دهد
گیاهان دارویی برای جوش صورت

طبيعت براي حفظ زيبايي شما نسخه مي‌دهد

7 نسخه گیاهی برای شفافیت و زیبایی پوست

تخم مرغ، عسل، جوانه گندم، توت‌فرنگي و روغن زيتون، اين‌ها در خانه همه ما پيدا مي‌شوند، اما فكر نكنيد اين مواد غذايي فقط براي خوردن هستند، اين خوردني‌هاي خوشمزه مي‌توانند رمز جواني پايدار پوست شما هم باشند.

در جهان امروز درمان‌هاي مختلفي براي لك‌هاي پوستي به جاي مانده از آفتاب سوختگي، انواع جوش و بيماري‌هاي پوستي وجود دارد. در طب مدرن متخصصان پوست و مو با كمك تكنيك‌هاي به روز خود با ليزردرماني و ديگر شيوه‌هايي كه سراغ دارند به درمان بسياري از لك‌هاي پوستي پرداخته و پوستي شفاف و زيبا را به بيمارشان هديه مي‌كنند اما علاوه بر اين، شيوه‌ها و تكنيك‌هاي ديگري نيز در جهان وجود دارند كه با كمك آن‌ها مي‌توان برخي از انواع لك‌هاي پوستي را به سادگي حتي در منزل درمان كرد. براي بهبود برخي از اين لك‌ها تنها كافي است با ما همراه باشيد تا با نسخه‌هاي گياهي و طبيعي درمان آن‌ها آشنا شويد.

اگر شما نيز در گروه افرادي هستيد كه در نوجواني و در دوران بلوغ به جوش‌هاي صورت‌تان دست زديد و جاي برخي از آن‌ها روي صورت‌تان باقي مانده با كمك نسخه‌هاي طبيعي و گياهي زير و استمرار آن‌ها به‌مدت يك تا 2 ماه مي‌توانيد به مرور اين آثار را از روي صورت خود محو كنيد.

  • ساده‌ترين نسخه استفاده از ماسك تخم‌مرغ و عسل است. براي تهيه اين ماسك كافي است زرده تخم‌مرغ را درون كاسه‌اي بلوري ريخته و آن را با يك قاشق غذاخوري روغن زيتون مخلوط كرده و خوب هم بزنيد. سپس به اين مخلوط يك قاشق عسل طبيعي اضافه كرده و پس از مخلوط كردن آن را به‌مدت 20 دقيقه روي صورت‌تان ماسك كنيد. بهتر است از اين ماسك يك روز در ميان و براي شست و شوي ماسك از آب نيمه ولرم استفاده كنيد.
  • استفاده از مخلوط برگ‌هاي تازه كلم و ترب نيز براي درمان جاي جوش بسيار مهم است. براي تهيه اين مخلوط كافي است برگ تازه كلم و ترب را به يك اندازه در مخلوط كن ريخته و تركيب به دست آمده از آن را روي صورت ماسك كنيد. اجازه دهيد اين تركيب به‌خوبي سراسر صورت شما را بگيرد و بعد از 20 دقيقه آن را از صورت‌تان بشوييد.
  • تخم جعفري يكي  از گياهان دارويي است كه براي درمان جاي جوش بسيار موثر است. براي تهيه اين داروي گياهي كافي است تخم جعفري را به اندازه 2 تا 3 قاشق غذاخوري درون مخلوط كن ريخته و آن را با 2 ليوان آب بجوشانيد تا يك ليوان از اين جوشانده باقي بماند. اين مخلوط را صاف كرده و اجازه دهيد سرد شود. سپس يك دستمال تميز نخي را به اين مخلوط آغشته كرده و به‌مدت 20 دقيقه روي صورت خود هر روز كمپرس كنيد.
  • معجون توت‌فرنگي و عسل براي پوست شما

براي درمان لك‌هاي پوستي ناشي از بارداري استفاده از ماسك‌هاي طبيعي تهيه شده از ميوه‌هاي تازه بسيار موثر است. اين ماسك‌ها كه بدون عارضه و بي‌خطر هستند به راحتي مي‌توانند اثر لك‌هاي به‌وجود آمده در دوران بارداري را كاهش داده و به مرور آن را برطرف كنند. در حقيقت اسيد موجود در ميوه‌هاي تازه موجب درمان اين لك‌ها مي‌شود. يكي از مناسب‌ترين اين ماسك‌ها استفاده از ماسك توت فرنگي و عسل است. براي تهيه اين ماسك كافي است 6 توت‌فرنگي بزرگ و تازه را با پشت قاشق له كنيد و آن را با يك قاشق عسل طبيعي مخلوط كرده و 20 دقيقه روي صورت‌تان ماسك كنيد. اين ماسك را هر روز تكرار كنيد.

  • روغن ماهي  روي پوست‌تان بريزيد

اگر پوست صورت يا بدن‌تان لكه‌هاي صورتي يا قرمز رنگ دارد براي درمان آن بايد از روغن ماهي استفاده كنيد. براي اين منظور كافي است محل لك‌هاي قرمز رنگ را خوب بشوييد تا هيچ‌گونه آلودگي در سطح آن نباشد. سپس لايه نازكي از روغن ماهي را روي لك‌هاي قرمز يا صورتي رنگ كشيده و اجازه دهيد به‌مدت نيم ساعت اين روغن روي لك‌ها باقي بماند و جذب پوست شود.

  • با لك‌هاي روشن چه كنيم؟

براي درمان لك‌هاي روشن از ماسك جوانه گندم استفاده كنيد. براي تهيه اين ماسك كافي است 2 قاشق جوانه گندم را با مخلوط‌كن آسياب كنيد و سپس آن را با 2 قاشق غذاخوري عسل تركيب كرده و خميري تهيه كنيد. اين خمير را روي كل صورت بكشيد و اجازه دهيد به‌مدت 20 تا 30 دقيقه روي پوست‌تان بماند. سپس اين ماسك را از صورت خود برداشته و آن را بشوييد.

  • اگر پوست بدن يا صورت‌تان لك‌هاي پوستي قهوه‌اي تيره يا سياه دارد يكي از بهترين شيوه‌ها براي درمان آن استفاده از روغن كرچك است. براي اين كار لازم است محل مورد نظر را با مقدار اندكي روغن كرچك ماساژ دهيد و اين كار را هر روز تكرار كنيد تا لكه به مرور كمرنگ شده و محو شود.
جوانی بدون جراحی ، تکنولوژی منحصر به فرد اتق بل آلمان برای اولین بار در ایران

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*