خانه | علوم تغذیه | تغذیه روزانه | مشکلات شیردادن با شیشه شیر
مشکلات شیردادن با شیشه شیر

مشکلات شیردادن با شیشه شیر

بعضی از کودکان از گرفتن شیشه سرباز می زنند و ممکن است برای خوردن شیر خشک، گرفتن سرشیشه، وضیعت شیرخوردن و بادگلو گرفتن کودک ، نیاز به انجام آزمون و خطا باشد. البته اغلب این مشکلات براحتی حل خواهند شد و کودک شما ظرف مدت چند هفته خود را با شرایط تطبیق خواهد داد.

برای اینکه این کار بدرستی انجام شود، نکات زیر را رعایت کنید:

– بعضی از کودکان نسبت به تغییر نوع شیر خشک حساس هستند، بنابراین در مواقع اضطراری ، مقدار کافی از همان شیر خشک همیشگی را در دسترس داشته باشید.

– هیچگونه غلات و یا مواد دیگری به شیرخشک اضافه نکنید. اگر کودکتان بطور مداوم گرسنه است ، سعی کنید بیشتر به او شیر بدهید. اما اگر کودک شما به سرعت در حال وزن گیری بوده و یا اگر وزن نگرفته باشد ، حتما به پزشک مراجعه کنید. کودک شما در حین بزرگ شدن ، باید تقریبا روی نمودار رشد حرکت کند.

– برای کودکان بزرگتر ، یک روال عادی را می توان دنبال کرد چراکه کودک شما می داند چه چیزی در انتظارش است و شیر خوردن را بعنوان یک تجربه ی همیشگی و مثبت تلقی می کند. بهتر است انعطاف پذیر بوده و در هنگام گرسنگی کودک ، به او شیر بدهید تا مطمئن شوید آن مقداری را که نیاز دارد ، دریافت می کند.

– اگر کودک شما دچار نفخ زیاد می شود ، سعی کنید از یک شیشه ضد نفخ استفاده کنید چون شواهد نشان می دهد که این شیشه ها موثر هستند.

– کودکان در زمان شیرخوردن ، نیاز به آغوش شما دارند و این کار به استخوان بندی آنها نیز کمک می کند.

– از این تجربه لذت ببرید. به کودکتان نزدیک شوید و اگر قبلا شیر خودتان را می دادید ، سعی کنید تماس پوستی با کودک برقرار کنید تا این کار به رشد استخوان های او نیز کمک کند.

مرجع: کتاب Babycare – Changing/Sleeping/Feeding/Bathing

مترجم: رها کریمی

هر روز می تونه لاولی باشه، لاولی با بیش از 35 سال سابقه حضور در عرصه تولید ملی

EBkala فروشگاه اینترنتی عرضه مستقیم محصولات بهداشتی بانوان

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*