خانه | سبک زندگی | خانواده | مشکلات شیردادن از سینه
مشکلات شیردادن از سینه

مشکلات شیردادن از سینه

تجربه ی هر مادر و کودکی متفاوت است و برای بعضی از مادران ، گرفتن سینه توسط نوزادشان کار سخت و دردآوری است. اگر شما مشکلات دیگری دارید ، با یک پرستار و یا مشاور شیردهی صحبت کنید.

– حتی اگر شما کوچکترین ناراحتی داشته باشید ، کودکتان نمی تواند بخوبی سینه ی تان را بگیرد. انگشت تمیزتان را گوشه ی دهان نوزاد قرار دهید تا سینه تان را رها کند.

– در حالیکه دهانش باز است و نوک و بخشی از سینه تان در دهان اوست،  به آرامی او را جابجا کرده و به سمت سینه تان بکشید.

پیشگیری و درمان ورم سینه

ورم سینه در واقع یک نوع التهاب بافت سینه است که معمولا در اثر تورم شدید بوجود می آید. بطور معمول تنها یک سینه دچار این تورم می شود که با قرمزی و درد همراه است. بعلاوه ممکن است شما متوجه رگه های قرمز رنگ روی سینه تان شده  و  دچار تب بالا شوید.

خالی کردن سینه

از آنجائیکه ورم سینه در اثر تورم بوجود می آید ، مهم است که مطمئن شوید کودک بخوبی سینه تان را گرفته ، می تواند خوب شیر خورده و سینه تان را کاملا تخلیه کند. اگر متوجه این موضوع نشدید ، سعی کنید آخرین باری را که کودک از سینه شیر خورده ، یادداشت کنید تا بدانید کدام سینه کامل تخلیه شده است.

 علائم

این علائم ممکن است شما را وسوسه کند تا شیردهی را متوقف کنید ، با این حال بسیار مهم است که شما به شیردادن ادامه دهید. شیردادن منظم از سفت شدن شیر در سینه تان جلوگیری کرده ،  علائم فوق را برطرف می کند و از تورم بیشتر سینه می کاهد. در برخی موارد ، تورم سینه ممکن است باعث عفونت سینه شود. شما در این وضعیت نیز می توانید به شیردادن ادامه دهید. گذاشتن پدهای ژله ای یا برگ های کلم خنک در سوتین ، می تواند ناراحتی شما را کاهش دهد.

چه زمانی کمک بگیریم

اگر علائم فوق ظرف 24 ساعت برطرف نشد ، به پزشک مراجعه کنید چراکه ممکن است مجبور شوید آنتی بیوتیک مصرف کنید.

مرجع: کتاب Babycare – Changing/Sleeping/Feeding/Bathing

مترجم: رها کریمی

هر روز می تونه لاولی باشه، زندگی زیباتر با لاولی

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*