خانه | آرایش | مشکل خود را بگویید تا آب میوه مناسبش را به شما معرفی کنیم(3)
مشکل خود را بگویید تا آب میوه مناسبش را به شما معرفی کنیم(3)

مشکل خود را بگویید تا آب میوه مناسبش را به شما معرفی کنیم(3)

۷- بهترین آبمیوه برای آبرسانی به بدن

نارگیل موجود در دستور تهیه این آبمیوه تعدادی الکترولیت، مشابه آنهایی که خون خود ما را متعادل می کنند، فراهم می کند. درواقع پزشکان از نارگیل برای کمک به مبارزه با بیماری های کم آب کننده آب بدن مانند وبا، اسهال خونی و آنفولانزا استفاده کرده اند و به نجات جان هزاران کودک در بخش های توسعه نیافته جهان کمک کرده اند. آب نارگیل در بسیاری از فروشگاه ها و رستوران ها در دسترس است، یا می توانید برای خودتان، آب نارگیل بگیرید.

مواد لازم:

۱ نارگیل تازه و سبز، نارگیل را دو نیم کرده و کاملا باز کنید و آب نارگیل را مستقیما از درون آن بنوشید.

 

۸- بهترین آبمیوه برای رهایی از استرس

بعد از یک روز طولانی به استراحت و تمدد اعصاب نیاز دارید، به سراغ اسفناج بروید.اسفناج، سرشار از اسید آمینه تریپتوفان است که به بهتر کردن خلق و خوی شما کمک کرده و باعث خواب شبانه راحت می شود. همچنین سرشار از منیزیم است که به آرام کردن اعصاب و عضلات کمک می کند.

مواد لازم:

۲ مشت بزرگ اسفناج، ۳ تا ۴ عدد ساقه بروکلی، ۳ تا ۴ عدد ساقه کرفس، ۱ هویج بزرگ یا ۲ هویج کوچک.

 

۹- بهترین آبمیوه برای هضم

هنگامی که مشکلات معده دارید، به سراغ یک حامی معروف دستگاه هاضمه بروید، پاپایا. این میوه دارای پاپایین است، آنزیمی که به هضم پروتئین ها کمک می کند. اما این، تنها ماده قدرتمند در این دستور آبمیوه نیست. زنجبیل، دستگاه گوارش را آرام کرده و گاز را کاهش می دهد. همچنین اغلب برای فرو نشاندن حالت تهوع از آن استفاده می شود. کلم نیز به پاک کردن مواد زائد از معده و روده های فوقانی کمک می کند که هضم را بهبود می بخشد و یبوست را کاهش می دهد.

مواد لازم:

نصف یک پاپایای کوچک، ۳ برگ کلم، یک هشتم کلم سر، یک تکه زنجبیل به اندازه انگشت شست، یک برش لیمو.

 

۱۰- بهترین آبمیوه برای مبارزه با سرماخوردگی

در طول فصل سرما با نوشیدن ۲۸ گرم آبمیوه متشکل از زنجبیل، لیمو و فلفل هندی سالم می مانید. زنجبیل، دستگاه گوارش را تحریک می کند و مدت هاست که به عنوان یک درمان طبیعی برای سرماخوردگی و آنفولانزا بکار می رود. فلفل هندی دارای غلظت بالایی از بتاکاروتن است که به بدن کمک می کند از شر رادیکال های آزاد که باعث آسیب سلولی می شوند، خلاص شود و در برابر عفونت ها از بدن محافظت می کند. در نهایت، محتوای بالای ویتامین C موجود در آب لیمو می تواند به حفاظت از سیستم ایمنی شما در برابر عفونت و سرماخوردگی متداول، کمک کند.

مواد لازم:

۲۸ گرم زنجبیل ارگانیک، ۱ لیموی آب گرفته، کمی فلفل هندی.

جوانی بدون جراحی ، تکنولوژی منحصر به فرد اتق بل آلمان برای اولین بار در ایران