خانه | سلامت | نحوه استفاده از کرم ها برای جوان نگه داشتن و زیبایی پوست
نحوه استفاده از کرم ها برای جوان نگه داشتن و زیبایی پوست

نحوه استفاده از کرم ها برای جوان نگه داشتن و زیبایی پوست

آیا اطلاعات کافی از لوازم آرايشی و بهداشتی که هر روزه استفاده مي‌كنيد، دارید؟

با ما همراه باشید تا شناختی جامع و مفید از نحوه استفاده بهینه از اینگونه محصولات داشته باشیم.

كرم‌هاي دور چشم

براي استفاده از كرم‌های دور چشم، به اندازه يك نوك انگشت محصول را روي انگشت حلقه بگذاريد و سپس اين محصول را يك بار روي اطراف چشم خود بماليد. براي اين كار بايد از فاصله ۲ سانتي‌متري چشم شروع كنيد و نگذاريد كه محصول از اين نزديك‌تر به چشم‌تان ماليده شود. اين محصول را روي بينی و روی پلك چشم خود، فقط يك بار و سپس به سمت خارج بكشيد. بهتر است از ماليدن چند باره محصول يا حركت‌‌دادن انگشت براي چند بار خودداری كنيد. در مورد چشم ديگر هم به همين شيوه عمل كنيد. بهترين حالت اين است كه كرم دور چشم را به‌گونه‌ای بماليد كه كاملا محو شود. احتمالا شما هم روی ميز آرايش خود يا در داخل كيف‌تان، چند محصول آرايشی ـ بهداشتي داريد كه مي‌توان آن‌ها را در گروه «جوان‌كننده‌ها» يا «مبارزه با پيری» جای داد اما آیا ميیدانيد چطور بايد از اين محصولات استفاده كنيد تا بهترين حالت را در پوست و موهایتان ايجاد كنيد؟

تفاوت محصولات ضدپيری با مرطوب‌كننده‌ها

اين پرسش‌ بسياری از خانم‌های جوان است كه چگونه بايد از محصولات جوان‌سازی استفاده كنند. پاسخ سوال شما اين‌جاست: محصولات «ضدپيری» (يا جوان‌كننده) دو گروه عمده دارند، يا مرطوب‌كننده‌ هستند يا درمانی. مرطوب‌كننده‌ها به‌طور معمول در ۲ شكل لوسيون يا كرم ساخته مي‌شوند. مرطوب‌كننده‌ها تركيباتی مكمل مثل ويتامين‌ها، آنتي‌اكسيدان‌ها و حتی تركيبات ضدپيري دارند كه براي پوست مفيد هستند اما اصلي ترين و مهم‌ترين وظيفه آن‌ها مرطوب‌كردن پوست است. محصولات درمانی هم معمولا يا به شكل سرم يا به شكل لوسيون‌ ساخته مي‌شوند. به‌طور معمول اين محصولات خاصيت‌هايی مثل ضدچروكي، محو‌كننده لكه‌ها و لك و پيس يا درخشان‌كننده و شفاف‌كننده پوست دارند كه ميزان اين مواد در آن‌ها بسيار بيشتر از ميزان اين مواد در مرطوب‌كننده‌هاست. البته محصولات درمانی هم معمولا حاوی مرطوب‌كننده هستند اما مهم‌ترين وظيفه آن‌ها درمان مشكلات پوستی است.

بهترين برنامه روزانه ضدپيری شما

اما برای آن‌كه بهترين استفاده را از محصولاتي كه خريداری كرده‌ايد داشته باشيد بايد شيوه استفاده بهينه از آن‌ها را بدانيد. در واقع شايد استفاده از اين محصولات ساده به‌نظر برسد اما برای آن‌كه در قبال پولی كه داده‌ايد استفاده مناسبی ببريد بايد به بهترين شيوه از آن‌ها استفاده كنيد. توصيه‌های نوشته هفته بعد ما را به كار بگيريد تا شاهد تاثير مناسب اين محصولات باشيد.

جوانی بدون جراحی ، تکنولوژی منحصر به فرد اتق بل آلمان برای اولین بار در ایران

;

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*