خانه | علوم تغذیه | تغذیه روزانه | نعناع فلفلی گیاه معجزه گر-1
نعناع فلفلی گیاه معجزه گر-1

نعناع فلفلی گیاه معجزه گر-1

توجه توجه:

مصرف خوراکی نعناع فلفلی برای افرادی که سنگ کیسه‌ی صفرا دارند توصیه نمی‌شود. از این گذشته مصرف عصاره‌ی خوراکی برای خانم‌های باردار و شیرده و همچنین کودکان زیر دو سال مورد منع مصرف دارد.

نعناع فلفلی برای هضم راحت غذا

غذا را خورده نخورده احساس نفخ و سنگینی می‌کنید و همیشه با هضم غذا مشکل دارید!؟نعناع  فلفلی به خاطر اینکه باعث افزایش ترشح صفرا شده و برای همین هم به هضم غذا کمک می‌کند. سازمان جهانی سلامت استفاده از عصاره‌ی روغنی (افشره‌ی خوراکی) نعناع فلفلی را برای درمان سندرم روده‌ی تحریک‌پذیر و رفع  مشکلات گوارشی مانند نفخ و ورم معده به رسمیت شناخته است.

روش استفاده:روی یک حبه قند 2 قطره عصاره‌ی روغنی نعناع فلفلی بچکانید و آن را در دهان بگذارید تا آب شود. می‌توانید روزانه سه مرتبه این کار را انجام دهید. می‌توانید از عطاری این عصاره‌ی روغنی را تهیه کنید.

 نعناع فلفلی برای داشتن نفس خوشبو

بوی بد دهان روی اعتمادبه‌نفس آدم‌ها تأثیر منفی می‌گذارد و باعث عذاب است. نگران نباشید نعناع فلفلی کمکتان می‌کند. نعناع فلفلی ضد باکتری است و تجمع میکروب‌ها در دهان را کاهش می‌دهد. برای همین هم دهان تمیز و خوشبو می‌شود. علاوه بر این نعناع فلفلی سرشار از «منتول» است و برای همین هم دهانتان به مدت طولانی تازه و خوشبو می‌ماند.

روش استفاده:1 قطره عصاره‌ی روغنی یا همان افشره‌ی خوراکی نعناع فلفلی را روی یک حبه قند بچکانید و داخل دهانتان بگذارید.

نعناع فلفلی برای مقابله با حالت تهوع

حالتان خوب نیست و حالت تهوع دارید. نگران نباشید عصاره‌ی نعناع فلفلی کمکتان می‌کند. خواص این سبزی دستگاه گوارش را بهبود داده و حالت تهوع را رفع می‌کند.

روش استفاده: 2 قطره عصاره‌ی روغنی نعناع فلفلی را در یک قاشق چای‌خوری عسل بچکانید و آن را ببلعید. تا بهبودی کامل روزانه دو مرتبه این کار را تکرار کنید.

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*