خانه | علوم تغذیه | تغذیه روزانه | نعناع فلفلی گیاه معجزه گر-2
نعناع فلفلی گیاه معجزه گر-2

نعناع فلفلی گیاه معجزه گر-2

 نعناع فلفلی: ضد درد طبیعی

اگر انگشتتان جایی گیر کرده و درد می‌کند یا اینکه پایتان پیچ خورده و درد می‌کند! به نعناع فلفلی اعتماد کنید. عصاره‌ی روغنی نعناع فلفلی برای تسکین درد موثر است. به خاطر اینکه خاصیت ضدالتهابی دارد. دوم هم به خاطر اینکه حاوی  «منتول» است که خاصیت خنک‌کنندگی دارد و مانند مسکن عمل می‌کند.

روش استفاده: زمانی که ضربه‌ای به یکی از اعضای بدنتان وارد می‌شود دو قطره از این عصاره‌ی روغنی نعناع فلفلی را روی آن ریخته و ماساژ دهید تا کاملا جذب پوست شود. هر روز دو تا سه مرتبه این کار را تکرار کنید تا درد از بین برود.

نعناع فلفلی برای مقابله با تعریق زیاد

برای برخی‌ها فرقی نمی‌کند که هوا سرد باشد یا گرم! مدام در حال عرق ریختن هستند. اگر شما هم جزو این افراد هستید  از عطاری محلتان عصاره‌ی روغنی نعناع فلفلی بخرید. این سبزی خاصیت آنتی باکتریایی دارد و روغن آن نیز باکتری‌های ساطع شده از عرق را ناکار می‌کند. این سبزی سرشار از «منتول» است و خنکی و تازگی طولانی مدتی ایجاد می‌کند.

روش استفاده: داخل یک پیاله یک قاشق غذاخوری الکل 90 درصد بریزید و 1 قطره عصاره‌ی روغنی نعناع فلفلی به آن اضافه کنید. یک گلوله پنبه به این ترکیب آغشته کرده و کف پاها و زیر بغل‌ها بمالید.

 نعناع فلفلی برای رفع خارش پوست

کهیر، زونا، آفت. عصاره‌ی نعناع فلفلی درمانی برای رفع خارش پوست محسوب می‌شود. این سبزی خواص مسکنی دارد و می‌تواند به سرعت خارش را رفع کند.

روش استفاده: 1 قطره عصاره‌ی روغنی نعناع فلفلی را در کرم یا پماد مورد استفاده‌ی تان بزنید و آن را روی پوستتان بمالید.

نعناع فلفلی برای تسکین پاهای دردناک

اگر در پاهایتان احساس درد می‌کنید به فکر یک حمام پا با نعناع باشید. این سبزی باعث تسکین درد می‌شود.

روش استفاده آن یک لیتر آب بجوشانید و یک مشت برگ نعناع فلفلی داخل آن بریزید. اجازه دهید به مدت ده دقیقه بجوشد و سپس محلول را صاف کنید. محلول را داخل یک تشت بریزید و دوباره به آن آب اضافه کنید تا روی پاهایتان را بپوشاند. اجازه دهید پاهایتان ده دقیقه در این آب بماند.

نعناع فلفلی برای تسکین میگرن

عصاره‌ی روغنی یا همان افشره‌ی خوراکی نعناع فلفلی برای هر دردی دواست. برای همین برای تسکین دردهای میگرنی نیز موثر است.

روش استفاده:1 قطره عصاره‌ی روغنی نعناع فلفلی را در کمی روغن گیاهی مانند روغن زیتون حل کنید و روی شقیقه‌هایتان زده و ماساژ دهید.

هر روز می تونه لاولی باشه، لاولی در اندیشه سلامتی

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*