خانه | آرایش | آرایش در فصل تابستان
آرایش در فصل تابستان

آرایش در فصل تابستان

برای اینکه از شل شدن پوستتان در اثر گرما جلوگیری کنید بهتر است در این فصل بیشتر از زمان‌های دیگر به صورتتان آب سرد و خنک بزنید و حتماً قبل از آرایش و همین طور بعد از پاک کردن آن صورتتان را با آب سرد و خنک بشویید که هر چه این کار را بیشتر انجام دهید به شادابی پوست کمک کرده و از افتادگی و چروک شدن آن جلوگیری خواهید کرد پس از خشک شدن کامل صورت حتماً از کرم ضد آفتاب مناسب پوستتان استفاده کنید چرا که زدن ضد آفتاب از طرف پزشکان متخصص پوست در تمام فصول توصیه می‌شود که در این فصل از ضروریات آن محسوب خواهد شد. صبر کنید تا ضد آفتابتان کاملاً جذب شود. در نظر داشته باشید که ضد آفتاب باید به مقدار کافی و به اندازه ی یک بند انگشت زده شود تا کاملاً پوست را آغشته کرده و خوب آن را بپوشاند.اگر دوست دارید از کرم پودر استفاده کنید بهتر است ضد آفتاب‌های رنگی را جایگزین آن کنید که ضرر کمتری هم به پوست برسانید.

پس از جذب آن برای جلوگیری از عرق کردن بهتر است تنها از پنکیک‌های خشک استفاده کرده و بر حسب رنگ پوست آرام‌آرام با پد یا ابر مخصوص آن روی پوست گذاشته و بردارید و آن را بر روی پوست نمالید. پد را روی تمام نقاط پوست مثل بینی، گونه‌ها آرام‌آرام گذاشته تا پوست یکنواخت و یکرنگ شود. سعی کنید در این فصل از کرم پودرهای بسیار چرب و براق استفاده نکنید.

در تابستان نور آفتاب بیشتر و روشن‌تر از زمستان است؛ بنابراین رنگ کرم پودرتان باید متفاوت‌تر باشد، چرا که گرمای هوا سرعت‌ تعریق را بیشتر می‌کند. سعی کنید در ماه های تابستان از یک کرم پودر بدون چربی(oil – free) استفاده کنید و یا کرم پودر روزمره خود را با یک مرطوب کننده بدون روغن رقیق کنید. این پوشش در هوای گرم بهتر عمل می کند. کرم‌ پودر خود را با سرم‌های فاقد چربی یا کرم‌های فاقد چربی مخلوط‌ کنید تا روی صورتتان حالت چسبندگی و ماسیدگی پیدا نکند. برای این کار می‌توانید از سرم‌های احیاکننده استفاده کنید. معمولاً در فصل تابستان باید از رنگ‌های گرم ولی ملایم استفاده کنید. باز هم به شما توصیه می‌کنیم از سایه‌ها، کرم‌پودرها و پودرهایی استفاده کنید که حتماً دارای ضد آفتاب باشند. در ضمن منظور از رنگ‌های گرم، رنگ‌های تند نیست.

از مدادهای ابروی کاملاً خشک نه روغنی و یا سایه‌های ابرو استفاده کرده و کمی به ابروها فرم دهید. استفاده از مدادهای چرب در اثر گرما باعث رنگی شدن اطراف ابروها شده و آن‌ها را مصنوعی نشان خواهد داد.

کمی هم ریمل ضد آب آن هم تنها به پلک‌های بالایی زده که در اثر گرما زیر چشم‌ها و گاهی هم پشت پلک سیاه نشود و آرایشتان به همان تمیزی اول باقی بماند. بهتر است شب هنگام خواب با یک مداد مشکی خطی سیاه داخل چشم‌ها بکشید تا این سیاهی لابه لای مژه ها رفته و کاملاً طبیعی به چشم‌ها فرم داده، آن‌ها را زیباتر نشان دهد و دیگر شما نیاز به کشیدن خط چشم‌های براق و چرب هم نخواهید داشت.

رژ گونه را به آرامی با برس مخصوص آن روی گونه‌ها زده و باز با پد پنکیک آن را پخش‌کنید تا با مخلوط شدن رنگ رژ گونه و رنگ پوست گونه‌ها طبیعی تر به نظر آیند و مرزی ایجاد نشود.

رای زدن رژ لب و ماندگاری بیشتر آن بهتر است هنگام پنکیک زدن لب‌ها را نیز با پودر پنکیک همرنگ پوست درآورید و سپس از یک مداد لب نه چندان چرب که زود پاک شود و نه چندان خشک که باعث ترک ترک شدن لب شود استفاده کرده و پس از کشیدن دور لب خوب رنگ مداد را روی لب‌ها پخش‌کنید و سپس از رژ لب که بهتر است از نوع مات و خشک باشد استفاده نمایید. این خط لب شماست که بر روی پنکیک باعث دوام و ماندگاری بیشتر رژ بر روی لب‌ها خواهد شد. هر چند رژ لب شما حتی از نوع براق یا چرب باشد و کم‌کم پاک شود اما رنگ لب شما به خاطر مداد لب بی‌رنگ و پاک نخواهد شد.

جوانی بدون جراحی ، تکنولوژی منحصر به فرد اتق بل آلمان برای اولین بار در ایران

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*