خانه | سلامت | چه چیزی سبب پیری پوست می گردد؟
چه چیزی سبب پیری پوست می گردد؟

چه چیزی سبب پیری پوست می گردد؟

اسید هیالورونیک
اسیدهیالورونیک به طور طبیعی در بافت ها و مایعات مختلف بدن مثل اشک، چشم، غضروف، مفاصل و به ویژه پوست وجود دارد. در پوست، ملکو لهای اسیدهیالورونیک جزء اصلی ماده پرکننده بین سلو لهای پوست را تشکیل میدهند.
هم چنین اسیدهیالورونیک مسئول خصوصیات فیزیکی پوست، از قبیل مقاومت کششی و خاصیت ارتجاعی است. از دست دادن این ماده پرکننده سبب میشود پوست حجم و روشنی خود را از دست داده و نهایتا به تشکیل چین و چروک در پوست می انجامد.
اسیدهیالورونیک مانند یک رشته مروارید طولانی است که طول این «زنجیرهای اسیدهیالورونیک » قدرت نفوذ آن را تعیین میکند. اسیدهیالورونیک را میتوان به وزن مولکولی بالا و پایین تقسیم کرد.
ویژگی ها و تأثیرات
قابلیت جذب آب در اسیدهیالورونیک، از هر ترکیب پلیمری طبیعی یا مصنوعی شناخته شده بیشتر است. 1 گرم اسیدهیالورونیک میتواند تا 3 لیتر آب جذب کند. به خاطر خاصیت جذب آب بالایی که دارد، اسیدهیالورونیک مثل یک نگه دارنده رطوبت در پوست عمل کرده، رنگ و خاصیت ارتجاعی پوست را حفظ میکند. علاوه بر این،
مانند بیشتر پلی ساکاریدها، خاصیت یک رادیکال آزاد تمیزکننده را داشته و سوزش پوست و اثرات مخرب محیط زیست را کاهش میدهد.
اسیدهیالورونیک با وزن مولکولی بالا – آبرسان قوی
لایه نازکی بر روی پوست تشکیل میدهد، که البته مانع تنفس پوست نشده واجازه گردش هوا و نفوذ نور را میدهد.
بر روی پوست به عنوان لایه محافظ عمل میکند.
اثری فوری دارد، به دلیل قدرت جذب رطوبت، چرو کها را از داخل پوست بهسمت خارج می راند-پر میکند-پوست را صاف کرده و آن را انعطاف پذیر میکند.
اسید هیالورونیک با وزن مولکولی پایین و احاطه شده درلیپوزوم:
بالاترین قدرت نفوذ در پوست را دارد که با قرار گرفتن در سیستم حمل ونقل به عنوان حامل عمل کرده و به لایه  های زیرین نفوذ میکند. خاصیت ارتجاعی و رنگ پوست را بهبود می بخشد.
مخزن های نگهدارنده آب درون سلولی را احیاء میکند.
مخز نهای نگه دارنده رطوبت در پوست، به وجود می آورد.
چرو کها، از داخل پر کرده و با هل دادن پوست به سمت خارج، آ نها را از بین می برد.
hyaluronic--ebkala-winter-collection-webاسیدهیالورونیک با وزن مولکولی پایین
مولکولهای این ترکیب اسیدهیالورونیک کوچکتر بوده، بنابراین از جدار سلولیپوست عبور کرده و به لایه های زیرین نفوذ میکند.
به عنوان مخزن ذخیره آب عمل میکند.
سیستم نگه داری آب درون سلولی را احیاء میکند.
مخز نهای نگه دارنده رطوبت در پوست، به وجود می آورد.
چرو کها، از داخل پر کرده و با هل دادن پوست به سمت خارج، آ نها را از بین میبرد.
اسیدهیالورونیک با وزن مولکولی پایین
مولکو لهای این ترکیب اسیدهیالورونیک کوچکتر بوده، بنابراین از جدار سلولی پوست عبور کرده و به لایه های زیرین نفوذ میکند.
به عنوان مخزن ذخیره آب عمل میکند.
سیستم نگه داری آب درون سلولی را احیاء میکند.
چرو کها را از درون پر میکند و به سمت خارج می راند.
این سری محصولات با ترکیب سه مدل اسیدهیالورونیک اثر لیفت و پرکنندگی قوی داشته و روش جایگزین درمان چرو کهای پوست تزریق، بوتاکس می باشد.
Quick lift TM
Quick liftTM پلیمر زانتان است که بر اساس گلوکوز  پلی ساکاریدها(شکل گرفته است. بر روی پوست شبکه ای سفت کننده، نامرئی و نفوذپذیر می سازد و خصوصیت اصلی این عامل قدرت جذب آب بسیار بالای آن می باشد. دلیل فشار سطحی بالایی که دارد، Quick liftTM شبکه نامرئی رطوبت بر روی پوست تشکیل میدهد و خطوط ظریف و چرو کهای پوست را سریعا صاف میکند. این عامل همانند پوست میوه عمل میکند که از شکر ساخته شده، پوست را سفت کرده وبه آن طراوت و سر زندگی میدهد.
جلبک قهوه ای
Sargassum Baccifrum Algae & Durvillaeu Antarctica Algae
این جبلکها متعلق به دسته جبلکهای قهوه ای هستند که حاوی مقدار زیادی از عناصر رشد بدن، موادمعدنی، ویتامینها و پروتئین می باشند.
-آب رسانی
-افزایش خاصیت ارتجاعی در لایه شاخی پوست
-تحریک کردن متابولیسم
روغن Sea Buckthorn
میوه Sea Buckthorn سرشار از ویتامین ها به خصوص ویتامین C است، بنابراین به عنوان مکمل غذایی به صورت آب میوه یا نوشیدنی بسیار پرطرفدار است. روغنی که از دانه های آن به دست می آید، سرشار از اسیدهای چرب ضروری برای بدن از قبیل اسید linoleic و Beta-carotene است. علاوه بر این، روغن Sea Buckthorn درمان زخمها را تسریع میکند. ترمیم کننده زخم و التیام بخش است. پوست را انعطاف پذیر و نرم نگه می دارد. برای درمان اگزما از آن استفاده می شود.
Squalane
روغن شفاف که از دانه های زیتون و جوانه گندم به دست می آید. بسیار با پوست سازگار است، و مهمترین  خصوصیت این روغن جذب سریع آن به وسیله پوست می باشد. پوست زبر و ترک خورده را صاف کرده، خشکی و احساس خارش پوست را بر طرف می کند.
روغن جوجوبا
این روغن از میوه گیاه همیشه سبز جوجوبا که شبیه زیتون است، به دست می آید. این گیاه وحشی در مناطق خشک کالیفرنیا، آریزونا و مکزیک می روید. جوجوبا موم مایعی است که تا حدود ° 300 سانتیگراد مقاومت حرارتی داشته و فاسد نمی شود.
می توان از آن در امولسیو نهای مخصوص حفاظت از پوست استفاده کرد. پوست را مخملی و نرم کرده و در برابر تأثیرات محیط از آن محافظت میکند.

جوانی بدون جراحی ، تکنولوژی منحصر به فرد اتق بل آلمان برای اولین بار در ایران