خانه | سلامت | از پوست حساس خود داخل ابریشم محافظت کنید
از پوست حساس خود داخل ابریشم محافظت کنید

از پوست حساس خود داخل ابریشم محافظت کنید

ابریشم ماده ای بسیار گرانبهاست و تولید آن بسیار زمانبر است. ابریشم از پیله کرم ابریشم یا پروانه درخت توت به دست می آید. این امر که از ابریشم میتوان در محصولات مراقبت از پوست استفاده کرد، به طور کاملا اتفاقی کشف شد. در دهه 30 ، صاحب کارخانه ابریشم در توکیو، زمانیکه در کنار مخازن تولید ابریشم راه میرفت، متوجه شد که همه زنانی که در این بخش کار می کردند، دستانی نرم و لطیف دارند .
ابریشم حاوی «فیبرون » یا پروتئینی است که ساختار آن شیبه پوست انسان است، بنابراین بسیار سازگار با پوست می باشد. نکته بسیار مهم این است که مولکولهای ابریشم مانند اسفنجهای کوچکی عمل می کنند که قادرند 300 برابر وزن خود رطوبت جذب کنند،
بنابراین برای پوست های خشک و حساس بسیار مناسبند. این پروتئین ها همچنین  قادرند به لایه های زیرین پوست نفوذ کنند درحالی که سایر مواد این توانایی را ندارند.
پروتئین ابریشم بسیار راحت جذب پوست شده، آن را در برابر اشعه ماوراء بنفش حفاظت کرده، به آن نرمی و لطافت بخشیده و درخشش طبیعی پوست را حفظ میکند.

پوست حساس
«پوست نازک » نسبت به تمام عوامل حساسیت زا واکنش نشان می دهد. هرچقدر واکنش حساسیتی شدیدتر باشد، پوست حساستر است. در موارد بسیاری، ظهورحساسیت شدید فقط به یک عامل خاص بستگی نداشته، بلکه در واقع بخشی از بدن قادر به تحمل عوامل محرک خارجی نبوده، بنابراین پوست به آن واکنش آلرژیک نشان می دهد.

دلایل اصلی ایجاد حساسیت در بدن عبارتند از:
-آلودگی هوا
-استرس
-نداشتن رژیم غذایی مناسب
-عدم تعادل هورمونی

1اجزاء سری مراقبت ابریشمی

پروتئین ابریشم
مرطوب کننده ای بسیار مؤثر و سازگار با پوست که آن را مخملی و نرم می کند.روغن Baobab (درخت زندگی) روغن به دست آمده از ریشه درخت زندگی که 300 تا 400 سال عمر کند،  قابلیت نگهداری آب بالایی دارد و میتواند تا 9 ماه بدون آب زنده بماند. روغن این درخت در صاف کردن پوست بسیار مؤثر است، حتی اگر پوست بسیار خشک باشد.

چای سفید
این ماده از بر گهای چای سفید به دست می آید. این گیاه عمدتا در جنوب شرقی آسیا می روید. حاوی عناصر اصلی و آنتی اکسیدان است. این ماده از سیستم ایمنی پوست در برابر آلودگی حفاظت می کند.
سرامیدها
سرامیدهای به دست آمده از برنج، توانایی پوست را در نگهداری آب افزایش داده و از لایه های رویی پوست حفاظت می کند. این ماده از تشکیل چرو کهای ریز جلوگیری می کند.

Squalene
روغن شفاف که از دانه های زیتون و جوانه گندم به دست می آید. بسیار با پوست سازگار است، و مهمترین خصوصیت این روغن جذب سریع آن به وسیله پوست می باشد. پوست زبر و ترک خورده را صاف کرده، خشکی و
احساس خارش پوست را برطرف می کند.
روغن جوانه برنج
این روغن از جوانه برنج به دست می آید، بسیار با پوست سازگار است و به طور عمده در ژاپن و هند می روید. اسیداولئیک درون آن اثر متعادل کننده و تثبیت کننده بر عملکرد پوست دارد.

اولئین نخل
این روغن از میوه نخل به دست می آید و سبب کاهش عمق خطوط پوست می شود.

Pentavin
متعادل کننده گیاهی. رطوبت پوست را حفظ کرده، خارش ،ترک و زبری آن را برطرف می کند.
Defensil
بخشی از این عامل ، روغن گل گندم است که عملکرد طبیعی پوست را تثبیت و هماهنگ کرده ، قرمزی و خارش آن را کم می کند.

Hydroviton
این فاکتور، رطوبت درون پوست را متعادل می کند.
نکته: همه محصولات سری مراقبت ابریشمی فاقد افزودنی های رنگی، نگهدارنده و یا روغنهای معدنی می باشد.

جوانی بدون جراحی ، تکنولوژی منحصر به فرد اتق بل آلمان برای اولین بار در ایران