خانه | سبک زندگی | خانواده | پوشک های یکبار یا چندبار مصرف
پوشک های یکبار یا چندبار مصرف

پوشک های یکبار یا چندبار مصرف

در خصوص مزایای زیست محیطی پوشک های چندبار مصرف ، بحث و گفتگو وجود دارد ولی بنظر می رسد که این پوشک ها 10 درصد آسیب کمتری به محیط زیست وارد کرده و در دراز مدت ارزان تر هستند.

پوشک های چندبار مصرف

این پوشک ها ، طرح ها و رنگ های گوناگونی دارند و جدای از هزینه ی آنها ، از لحاظ اقتصادی بسیار مقرون به صرفه هستند. دور ریز آنها کمتر بوده و در تولید آنها، از مواد اولیه ی کمتری استفاده شده است، بنابراین کودک شما از نرمی و طبیعی بودن الیاف این پوشک ها لذت می برد. اما شستن این پوشک ها نه تنها مستلزم مصرف آب فراوان، شوینده ها و مواد شیمیایی زیادی است ، بلکه زمان بر نیز می باشد مگرآنکه بتوانید یک دستگاه کهنه شور بخرید. تعویض این پوشک ها باید زود به زود انجام شود چراکه قابلیت جذب کمتری دارند. در ضمن این پوشک ها دیرتر خشک می شوند و استفاده از دستگاه خشک کن نیز اثر نامطلوب محیطی دارد. بعلاوه شما نیاز به 15 الی 20 وسیله ی جانبی از جمله زیرانداز ، شورت های پلاستیکی و سطل زباله دارید و زمانیکه در بیرون از منزل هستید ، باید پوشک های مرطوب و کثیف را با خود حمل کنید.

پوشک های یکبار مصرف

استفاده از این پوشک ها راحت تر  بوده و بسیاری از آنها از لحاظ زیست محیطی، قابل تجزیه و فاقد مواد شیمیایی هستند ، لذا آسیب کمتری به محیط زیست می زنند و برای پوست کودک نیز مناسب ترند. در ضمن این پوشک ها کمتر باعث التهاب پوست کودک شده ، کمتر رطوبت را پس داده و دیرتر نیاز به تعویض دارند. ولی از لحاظ قیمتی گران تر بوده ، دور ریز بیشتری داشته و باید بطور صحیح دفع شوند. بعلاوه اکثریت این پوشک ها حاوی مواد شیمیایی ساخت دست بشر هستند.

مرجع: کتاب Babycare – Changing/Sleeping/Feeding/Bathing

مترجم: رها کریمی

هر روز می تونه لاولی باشه، لاولی با بیش از 35 سال سابقه حضور در عرصه تولید ملی

EBkala فروشگاه اینترنتی عرضه مستقیم محصولات بهداشتی بانوان

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*