خانه | سلامت | ۱۱ کلید مراقبت از پوست خشک
۱۱ کلید مراقبت از پوست خشک

۱۱ کلید مراقبت از پوست خشک

 

۱- پوست شما به اندازه کافى آب ندارد و چربى اى که از پوست تان ترشح مى شود کم شده است. با مصرف مقدار زیادى آب در طى روز، آب مورد نیاز براى تعریق پوست را فراهم کنید تا پوستتان از خشکى دربیاید توصیه مى شود ۸ لیوان آب در روز بنوشید آب بهترین منبع براى تامین رطوبت پوست تان است.
۲- بهتر است در کنار وعده غذایى صبحانه یکى از مرکبات مثل نارنگى، پرتقال یا گوجه فرنگى میل کنید. به خاطر ویتامین C فراوانى که در این میوه ها است، پس از مدتى پوست شما از حالت کدرى خارج مى شود و حالت شفاف به خود مى گیرد.
۳- سعى کنید از کشیدن پارچه ضخیم روى پوست یا کیسه کشیدن اجتناب کنید در حمام از آب خیلى داغ استفاده نکنید، زیرا خشکى پوست تان را تشدید مى کند.
۴- براى شست و شوى پوست تان از صابون هاى کرم دار یا گلیسیرینه استفاده کنید. بیش از دو بار در روز پوستتان را با آب و صابون نشویید براى شست و شو از آب ملایم (رو به خنک) استفاده کنید براى خشک کردن صورت بعد از شست و شو، از کشیدن حوله زبر روى پوست تان پرهیز کنید.
۵- ماساژ دادن پوست بسیار مناسب است. چون باعث افزایش خون رسانى و در نتیجه افزایش ترشح چربى از پوست تان مى شود که براى نرم شدن پوست تان بسیار مفید است. مى توانید براى انجام این کار، از کمى روغن زیتون کمک بگیرید.
۶- از صابون هاى معمولى براى شستن صورت استفاده نکنید و بعد از شست و شو با مرطوب کننده صورت تان را چرب کنید.
۷- از حمام مکرر پرهیز کنید، یکبار دوش گرفتن در روز، در صورت ضرورت کافى است. در حمام هم مى توانید از روغن هاى حمام استفاده کنید. در غیر این صورت پوست تان خشک مى شود زیرا نه تنها آبى که در حین حمام کردن، جذب پوست شده است بعد از خروج از حمام تبخیر مى شود، بلکه آبى که قبل از حمام هم روى پوست شما بوده است از دست مى رود.
۸- از کرم هاى مرطوب کننده روز و شب که مناسب پوست خشک هستند، استفاده کنید. بهتر است از کرم هایى استفاده کنید که فاقد عطر و رنگ باشند.
۹- از نور آفتاب پرهیز کنید، چون یکى از عواملى که پوست شما را خشک تر مى کند نور آفتاب است و از ضد آفتاب هایى استفاده کنید که حاوى مرطوب کننده هم باشند.
۱۰- از محیط هایى که آب و هواى بسیار سرد یا بسیار گرم و خشک دارند پرهیز کنید. جاهایی که شدت جریان هوا زیاد است، (مثل باد شدید، طوفان و…) از پوشش محافظتى برای پوست استفاده کنید. از تماس مستقیم پوست با مواد شیمیایى و پاک کننده ها پرهیز کنید.
۱۱- در زمستان که رطوبت هوا کمتر است و هوا به دلیل مصرف گرم کننده ها مثل بخارى خشک تر مى شود، بیشتر از مرطوب کننده استفاده کنید.

جوانی بدون جراحی ، تکنولوژی منحصر به فرد اتق بل آلمان برای اولین بار در ایران

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*