26 خاصیت کشمش-1

26 خاصیت کشمش-1

26 خاصیت کشمش

در گروه لاولی در راستای یکی از اهداف خود مقالاتی در زمینه تغذیه در هنگام قاعدگی و تغذیه سالم جهت حفظ سلامت بانوان و خانواده آماده شده است.

در یکی از آن مقالات به خواص مفید کشمش می پردازیم.1-کشمش میوه خشک مغذی است و مانند دیگر خشکبارها در تمام سال یافت می شود. یک غذای پر انرژی، کم چرب و کم سدیم می باشد. بنابراین برای افرادی که رژیم های کم سدیم را باید رعایت کنند، خوردن کشمش بسیار مفید می باشد.2-کشمش دارای خاصیت آنتی اکسیدانی می باشد و از تخریب سلولی جلوگیری می کند.

3-کشمش برای سلامت استخوان ها و جلوگیری از پوکی استخوان نقش مهمی را بر عهده دارد،  به همین دلیل مصرف آن برای زنان قبل از یائسگی بسیار مفید است.

4-منبع خوب ویتامین D و هورمون استروژن می باشد.

خاصیت کشمش5-کشمش باوجودی که شیرین و چسبناک می باشد، بر دندان اثر مخربی ندارد و باعث خرابی  دندان نمی شود، حتی می توان گفت این میوه خشک از فساد دندان جلوگیری می کند… کشمش برای سلامت دندان و لثه بسیار مفید می باشد.

6-کشمش منبع خوب ویتامین ها و عناصر مغذی بدن می باشد. عناصر و ویتامین هایی همچون آهن، پتاسیم، کلسیم و ویتامین BB در کشمش موجود است.

7-کشمش محتوی مقدار زیادی آهن می باشد… 600 گرم کشمش، 90 درصد آهن مورد نیاز روزانه بدن را تأمین می کند. 100 گرم کشمش در حدود 88/1میلی گرم آهن دارد، در حالیکه  100 گرم گوشت گاو بین 4-2 میلی گرم آهن دارد.

8-کشمش، منبع خوب فیبر، آنتی اکسیدان و همچنین منبع خوب انرژی می باشد.

9-کشمش باعث جلوگیری از سرطان کولون، کمک در جلوگیری از رشد غیر معمول سلول ها، بیماری  ها و همچنین کنترل قند خون را می شود.

10-کشمش را به گوشت اضافه کنید تا مقدار چربی غذا را کم کند و مقدار فیبر و آهن را افزایش و  مقدار سدیم را کاهش دهد.

11-آنتی اکسیدان از پیری و بیماری های حاصله از آن می کاهد.

12-کشمش از سرطان جلوگیری می کند

13-کشمش میزان LDL یا کلسترول بد را در خون کم می کند و باعث کاهش بیماری قلبی می گردد.

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*