خانه | پزشکی | 8 درمان طبیعی برای سندرم پیش از قاعدگی
8 درمان طبیعی برای سندرم پیش از قاعدگی

8 درمان طبیعی برای سندرم پیش از قاعدگی

این درمان های طبیعی ، بهترین راهکار ها برای حفظ سلامت شما می باشند.  از این درمان های غیر دارویی برای تسکین سندرم پیش از قاعدگی خود استفاده کنید.

بله ، درمان های طبیعی! این روش ها می توانند درد ، نفخ و گرفتگی های شما را کاهش دهند.

سندرم پیش از قاعدگی می تواند مسئله ی بزرگی به نظر آید ولی شما برای کاهش دردهای ناشی از آن ، صرفا نیاز به مصرف دارو ندارید.

اگر بدنبال درمان های غیرداوریی هستید ، روش های زیر را امتحان کنید:

  1. از ترکیبات کربوهیدرات ها مثل غلات کامل ، لوبیا، برنج قهوه ای و یا عدس استفاده کنید. غذاهای غنی از کلسیم، اسفناج و ماهی سالمون نیز گزینه ی مناسبی هستند.
  2. مصرف چربی ، مواد قندی ، نمک و کافئین را کاهش دهید. همه می دانند که این مواد غذایی مفرح هستند ولی باعث نفخ معده می شوند.
  3. وعده های غذایی خود را از 3 وعده ی اصلی حجیم به 6 وعده ی غذایی کوچکتر تقسیم کنید. اگر به تناوب غذا بخورید ، قند خون شما بیشتر تثبیت شده و در نتیجه احساس بهتری خواهید داشت.
  4. ورزش ایروبیک انجام دهید. ورزش باعث می شود که سرحال آمده و خواب بهتری داشته باشید. حرکات کششی ملایم می توانند دردها و گرفتگی های قاعدگی را کاهش دهند.
  5. هر شب به مدت 8 ساعت خواب کامل داشته باشید. این کار بنظر ساده می رسد ولی باعث می شود که احساس بهتری داشته باشید. قطعا شما بعد از یک خواب عمیق، حس طراوت و تازگی بیشتری خواهید داشت حتی اگر واقعا حال خوبی نداشته باشید.
  6. استرس خود را کاهش دهید چراکه استرس می تواند یک علت سندرم پیش از قاعدگی باشد. مطالعه ، تمرکز و یا یوگا می توانند در این زمینه به شما کمک کنند. مربی شما می تواند برای کاهش این دردها ، ورزش های خاصی را به شما پیشنهاد دهد.
  7. با مشورت پزشکتان از مکمل ها استفاده کنید. از آنجائیکه آنها سابقه ی پزشکی و داروهای مورد مصرف شما را می دانند، می توانند نظر بهتری ارائه دهند. مکمل هایی مانند کلسیم، منیزیم و یا ویتامین E ، مکمل هایی هستند که پزشکان ممکن است تجویز کنند.
  8. به گروه های همیاری یا حمایتی بپیوندید. گاهی اوقات سندرم پیش از قاعدگی می تواند بیش از آنچه به نظر آید ، شما را در زندگی روزمره درگیر کند تا جائیکه احساس کنید نمی توانید به تنهایی آن را حل کنید. بنابراین شرکت در این گروه های حمایتی و صحبت با دیگران ، می تواند فشار عاطفی شما را کم کند.

اگر همه ی این راهکارها را امتحان کردید و نتیجه نگرفتید، به پزشک مراجعه کنید تا درمان های جدی تری را ارائه دهد. 

مترجم: رها کریمی

هر روز می تونه لاولی باشه، 35 سال افتخار خدمت به بهداشت خانواده

EBkala فروشگاه اینترنتی عرضه مستقیم محصولات بهداشتی بانوان

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*